29 listopada 2019

Wydarzenia – O ekologii i człowieku na UKSW

„Ekologia Humanistyczna” to tytuł cyklu konferencji organizowanych przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego. XIII edycja odbyła się 16 października pod hasłem „Przyroda wyzwaniem dla kultury. Społeczności lokalne wobec obszarów chronionych”. Wśród licznych wystąpień leśników z pewnością najbardziej interesują te związane z Puszczą Białowieską i rozwiązywaniem konfliktów na tle ochrony przyrody.

6 listopada 2019

Współpraca z LP – Kolejne porozumienie Lasów i Enei

Lasy Państwowe kontynuują owocną współpracę ze spółką energetyczną Enea. Po podpisanym w marcu porozumieniu o montowaniu na słupach energetycznych operatora gniazd dla rybołowów, gdzie LP stanowiły wsparcie merytoryczne, przyszedł czas na „Enea EkoProjekty”. Umowę o współdziałaniu podpisali 7 maja dyrektor generalny LP Andrzej Konieczny i prezes Fundacji Enea Sławomir Krenczyk.

13 maja 2019

Edukacja ekologiczna – Krzewienie wiedzy o zagrożeniach lasu

Wraz z początkiem roku w Instytucie Badawczym Leśnictwa ruszył projekt „Zagrożenia ekosystemów leśnych – klęski i przeciwdziałanie”. 21 marca umowę na finansowanie przedsięwzięcia podpisali dyrektor IBL-u Jacek Hilszczański i zastępczyni dyrektora departamentu ochrony przyrody i edukacji ekologicznej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Katarzyna Zaczek.

20 marca 2019

Polityka ekologiczna państwa – Leśnictwo wśród celów strategicznych

Projekt Polityki ekologicznej państwa 2030, jednego z dokumentów mających nadać kierunek rozwoju polskiej gospodarki w średniookresowej perspektywie, w styczniu wrócił z konsultacji społecznych. Wśród strategicznych projektów PEP2030 znalazły się: adaptacja do zmian klimatu, audyty krajobrazowe, budownictwo drewniane, czyste powietrze, GreenEvo – akcelerator zielonych technologii, kompleksowy program adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatycznych do roku 2020 i Leśne Gospodarstwa Węglowe.

24 listopada 2015

Powiat lubaczowski – Drzewa za odpady

16 października przy Starostwie Powiatowym w Lubaczowie odbył się I Piknik Ekologiczny pod hasłem „Zamień odpady na drzewa Lubaczów 2015”. Organizatorzy to Wydział Rolnictwa Leśnictwa i Ochrony Środowiska oraz Wydział Oświaty i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Lubaczowie. Partnerem imprezy i dostawcą sadzonek były nadleśnictwa Lubaczów, Narol i Oleszyce.

20 maja 2013

Finał Światowego Dnia Ziemi – Ekologiczne nie znaczy nudne

W całym kraju zorganizowano akcje z okazji przypadającego na 22 kwietnia Światowego Dnia Ziemi. Zakończeniem obchodów był finał na warszawskim Polu Mokotowskim (28 kwietnia). Niestety, w tym roku pogoda nie dopisała. Nie zniechęciło to jednak zarówno mieszkańców, jak i przyjezdnych, którzy zamiast nudzić się w domach, wzięli udział w zorganizowanych na ten dzień atrakcjach. Uzbrojeni w parasole i kalosze tłumnie ruszyli do przygotowanych stoisk.

12 grudnia 2012

IBL w Panteonie Polskiej Ekologii 2012

W dniu 21 listopada 2012 r., podczas Międzynarodowych Targów POLEKO w Poznaniu, odbył się finał konkursu „Panteon Polskiej Ekologii 2012″”, w którym IBL otrzymał wyróżnienie w kategorii „”Przedsiębiorstwo”” za projekt: „”Działalność edukacyjna w zakresie ekologii, realizowana przez Instytut Badawczy Leśnictwa w Sękocinie Starym””.”

1 kwietnia 2012

Stowarzyszenie Santa w obronie Puszczy

Konflikt dotyczący ochrony Puszczy Białowieskiejnabiera barw. Na scenie pojawiła się pierwsza organizacja społeczna, która chcebyć przeciwwagą dla dotychczasowych organizacji ekologicznych zaangażowanych wpropagowanie zwiększonej ochrony Puszczy Białowieskiej. Santa Obrona PuszczyBiałowieskiej wyraża sprzeciw m.in. wobec rozszerzenia granic Białowieskiego ParkuNarodowego.

20 marca 2012

Złoty Inżynier 2011 – Wyróżnienie dla nadleśniczego z Gidli

W warszawskim Domu Technika NOT, 2 marca odbyła się uroczystość wręczenia „Złotych Inżynierów 2011”, nagród przyznawanych w plebiscycie organizowanym przez redakcję „Przeglądu Technicznego – Gazety Inżynierskiej” oraz Naczelną Organizację Techniczną. Wśród laureatów tego konkursu znalazł się także „zielony mundur”. Po raz pierwszy w historii plebiscytu leśnik otrzymał nagrodę w kategorii „Ekologia”.

idź do strony: