3 maja 2020

ZLP w RP – Ministerstwa rozdzielone

23 stycznia Sejm, po autopoprawkach, przyjął poselski projekt Ustawy o zmianie ustawy o działach administracji rządowej oraz niektórych innych ustaw. Formalnie rozdziela ona kompetencje ministrów klimatu i środowiska.

14 kwietnia 2020

Związki zawodowe – Płace pójdą w górę

Od pierwszego lipca o 50 zł wzrośnie zasadnicze wynagrodzenie na punkcie w Lasach Państwowych – to najważniejszy skutek negocjacji, jakich 28 lutego podjęli się przedstawiciele związków zawodowych i DGLP. Obu stronom, wśród których interesy pracowników reprezentowali działacze Związku Leśników Polskich w RP, NSZZ „Solidarność”, „Solidarność 80”, ZZ Budowlani, ZZ Pracowników Technicznych Leśnictwa, udało się wypracować kompromis, dzięki któremu stawka wyjściowa płac wyniesie 1550 zł.

14 kwietnia 2020

Kilometrówka – Ponowne natarcie związkowców

Związek Leśników Polskich w RP nie ustępuje w sprawie podniesienia stawki zwrotu kosztów za 1 km użytkowania do celów służbowych samochodów nie-będących własnością pracodawcy. To palący problem dotyczący leśników i pocztowców, który od lat nie doczekał się rozwiązania.

3 kwietnia 2020

Budownictwo mieszkaniowe – Pożyczki na własny dom

Do końca listopada trwały prace zespołu zadaniowego ds. opracowania zasad wspierania potrzeb mieszkaniowych pracowników Lasów Państwowych. Celem obrad była weryfikacja możliwości formalnoprawnych i ustalenie zasad wsparcia finansowego w tej materii. Szczególną uwagę członkowie zespołu poświęcili promowaniu modułowego budownictwa drewnianego i wykorzystania odnawialnych źródeł energii.

7 grudnia 2019

Nadleśnictwo Brodnica – W służbie lasom i ojczyźnie

Od czerwca Nadleśnictwo Brodnica z dumą prezentuje swój sztandar. W akcie jego nadania dyrektor RDLP w Toruniu Bartosza Bazela napisał: (…) Sztandar jako symbol godności, honoru i wyznawanych wartości buduje poczucie przynależności. Jest znakiem, który jednoczy pracowników w służbie Lasom Państwowym i społeczeństwu. Ufundowany przez ludzi związanych zawodowo z lasem oraz zaprzyjaźnionych z Nadleśnictwem Brodnica. Niech ten sztandar będzie świadkiem Waszych sukcesów, oparciem w chwilach zwątpienia oraz zobowiązaniem do godnego wypełniania obowiązków w służbie Lasom.

7 grudnia 2019

Związek Leśników Polskich w RP – Kolejne stypendia rozdane

Rada Krajowa ZLP w RP kolejny raz sfinansowała stypendia dla uczniów szkół leśnych ostatnich klas. Najlepsi abiturienci otrzymali po 1500 zł. Pomoc dla wyróżniających się maturzystów jest przyznawana od 2015 roku. Łącznie przez pięć ostatnich lat Związek przeznaczył na ten cel 90 tys. zł i nagrodził 142 przyszłych leśników.

6 listopada 2019

Wydarzenia sportowe – Leśne szach-mat

W sobotnie przedpołudnie 27 kwietnia w Leśnym Ośrodku Edukacyjnym im. red. Andrzeja Zalewskiego w Jedlni-Letnisku (RDLP w Radomiu) odbyła się uroczystość podsumowania i zakończenia XXVII Międzynarodowych Szachowych Mistrzostw Polski Leśników. Udział w nich wzięło 51 zawodników – leśników z całej Polski oraz z Rumunii i Węgier.

29 listopada 2018

ZLP w RP – Następne 100 lat w służbie lasu

Uroczyste świętowanie 100-lecia Związku Leśników Polskich w RP (5 października w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie) to dobry początek kolejnych 100 lat w służbie polskim lasom. Do Gołuchowa przybyli m.in. dyrektor Departamentu Leśnictwa Ministerstwa Środowiska Jacek Sagan, dyrektor generalny LP Andrzej Konieczny i dyrektorzy wszystkich dyrekcji regionalnych (przed uroczystością odbyła się ich narada), ale przede wszystkim związkowcy. Nie mogło zabraknąć byłych przewodniczących ZLP w RP – Jerzego Przybylskiego i Bronisława Sasina.

22 października 2018

RDLP w Pile – 40 lat w służbie lasom

W tym roku pilska dyrekcja LP obchodzi 40-lecie istnienia. Jubileuszowe uroczystości tamtejsi leśnicy zorganizowali 6 września w Centrum Promocji LP Goraj-Zamek. Na czele z dyrektorem generalnym LP Andrzejem Koniecznym wzięło w nich udział 400 osób. Byli to m.in. przedstawiciele lokalnych samorządów, dyrektorzy sąsiadujących z Piłą regionalnych dyrekcji LP z Poznania i Szczecina, dyrektorzy i przedstawiciele RDOŚ z Poznania i Szczecina, reprezentanci WFOŚiGW, związków zawodowych, komendanci powiatowi PSP z Czarnkowa i Piły, emerytowani i obecni pracownicy pilskiej dyrekcji.

22 października 2018

Nadleśnictwo Dretyń (RDLP w Szczecinku) – Motocyklem dla Niepodległej

Motocyklowa pasja wiąże się z hartem ducha i zamiłowaniem do podróży. Doskonale pokazał to Tomasz Polechoński, komendant Straży Leśnej z Nadleśnictwa Dretyń, który miłość do ojczyzny postanowił wyrazić samotną wyprawą wzdłuż granic Polski. Nie przeszkodziła mu nawet fatalna pogoda, przez którą większość motocyklowej wędrówki wiązała się z jazdą w ulewnym deszczu, bowiem leśnikowi przyświecał światły cel – uczczenie stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i takiego samego jubileuszu powołania Związku Leśników Polskich w RP.

idź do strony: