Multimedialna”Instrukcja ochrony lasu”ZILP, 2005W bieżącym roku została wydana nowa „Instrukcja ochrony lasu”. Osobiście uważam, że w Lasach Państwowych powinno być jak najmniej różnego rodzaju instrukcji, a jeżeli są one konieczne, to powinny być zwięzłe i zrozumiałe dla każdego pracownika LP, nie pozwalające na różnorodne interpretacje. Obecnie większość służby leśnej posiada wyższe wykształcenie, przechodzi wiele szkoleń uzupełniających wiedzę i może samodzielnie podejmować decyzje w gospodarce leśnej. Jestem przekonany, że szczegółowe instrukcje utrudniają pracę i podejmowanie decyzji. Poszerzeniem instrukcji powinny być różnego rodzaju szkolenia, seminaria, opracowania, publikacje, podręczniki, atlasy itp.