Tenis stołowy – Mistrzostwa Leśników w Szczecinku

20 czerwca 2022 05:24 2022 Wersja do druku

20 maja odbyły się XXIV Mistrzostwa Leśników RDLP w Szczecinku w Tenisie Stołowym. Tegorocznym gospodarzem imprezy było Nadleśnictwo Miastko. W rywalizacji wzięło udział blisko 70 zawodników. Standardowo już rozegrano mecze w kategoriach: indywidualnej open, kobiecej, kadry kierowniczej, gier podwójnych oraz drużynowej.


Tytuł mistrza kategorii open, po raz kolejny, zdobył Andrzej Świerczek z Nadl. Karnieszewice; mistrzynią wśród kobiet okazała się Aleksandra Dolak z Nadl. Szczecinek; najlepszym z kierowników został Sylwester Kupczyk z Nadl. Sławno; w deblu triumfowali Andrzej Świerczek i Zbigniew Kuszlewicz z Nadl. Karnieszewice; w drużynowej najlepsi byli gospodarze, czyli zawodnicy z Nadl. Miastko: Natalia Fucz, Janusz Szreder, Kamil Sztobnicki, Paweł Sztobnicki i Marcin Majewski.

Do rozgrywek krajowych, które odbędą się w dniach 24–27 sierpnia na terenie RDLP w Krakowie, zakwalifikowali się najlepsi ze swoich kategorii: czterech zawodników z open, dwie panie i dwóch nadleśniczych z kategorii kierowniczej.

Zbigniew Kuszlewicz; Red.

 

Fot.: Arch. zawodów