Pomoc dla Artura Jankowiaka

27 grudnia 2012 08:13 2012 Wersja do druku

W styczniu 2013 r. upłyną dwa lata od dnia, kiedy Artur Jankowiak, pracownik Nadleśnictwa Jarocin i myśliwy Koła Łowieckiego „browa” w Poznaniu, stracił przytomność i upadł. Nagłe zatrzymanie krążenia zmieniło diametralnie nie tylko jego życie, ale również życie naszej rodziny. Siedmiomiesięczny pobyt w szpitalu nie dał odpowiedzi na nurtujące wszystkich pytanie, co było przyczyną zatrzymania akcji serca. W sierpniu 2011 r. mąż został wypisany do domu z głównym rozpoznaniem niedowładu spastycznego czterokończynowego.

Powrót Artura był dla mnie radością, ale i wielkim wyzwaniem. Wierzyłam i nadal wierzę, że codzienna, żmudna rehabilitacja, troskliwa opieka, walka o każdy najdrobniejszy gest, uśmiech przyniosą w końcu oczekiwane efekty i ułatwią mu życie.
W czerwcu 2011 r. zostaliśmy rodzicami Julii.
Nasza córka urodziła się, gdy Artur leżał z niedowładem w szpitalu. Mąż bardzo dobrze reaguje na córeczkę, uśmiecha się do niej, próbuje mówić oraz wykonuje drobne ruchy rękoma. Reakcje te pozytywnie oceniają lekarze. Niestety, do tej pory półtoraroczna Julia nie wie, co to znaczy pójść z tatą na spacer, pobawić się i siąść mu na kolanach.
Pogodzenie opieki nad obłożnie chorym mężem i małym dzieckiem jest bardzo trudne.
Zdaję sobie sprawę, że bez wsparcia rodziny, przyjaciół oraz dotychczasowego zaangażowania leśników i myśliwych byłoby to niewykonalne.
Po prawie dwóch latach ciągłej walki stan Artura nadal jest ciężki. Mąż niemal cały czas przebywa w pozycji leżącej, bardzo
utrudniony jest kontakt słowny. Obecny stan poprawił się na tyle, że może normalnie jeść. Lekarze podkreślają, że jedyną drogą do poprawy stanu zdrowia jest ciągła rehabilitacja. Opieka specjalistów cały czas jest niezbędna i niestety kosztowna.
W imieniu własnym i męża chcę bardzo podziękować wszystkim ludziom i instytucjom, którzy okazali nam pomoc i wsparcie. Dziękuję Fundacji Pomoc Leśnikom w Krośnie oraz Nadleśnictwu Jarocin. Za każdy
najdrobniejszy przejaw dobrego serca składam ogromne podziękowanie.
Dziękując za odzew na zeszłoroczny apel,
zwracam się i w tym roku do leśników i myśliwych o pomoc i bardzo proszę o zadysponowanie 1% swojego podatku na rzecz Fundacji Pomoc Leśnikom w Krośnie, nr KRS 0000040564, z dopiskiem „dla Artura Jankowiaka”. Irena Jankowiak
irkajankowiak@gmail.com , 0 696 654 369