Lesnik w samorządzie – Ocalą mandaty
Co roku w wyborach samorządowych startuje pokaźna grupa leśników. Obecnie w samorządach działa aż 527 obecnych i byłych pracowników LP. Jakiś czas temu komisarze wyborczy zaczęli wygaszać mandaty samorządowcom-leśnikom. Powód? Zarzucali im łamanie zapisów ustawy o samorządzie terytorialnym, który mówi, że nie można łączyć funkcji wójta z zatrudnieniem w administracji rządowej.