Karkonoski Park Narodowy – Reintrodukcja niepylaka apollo
Zapoczątkowany w 2007 r. program odbudowy populacji niepylaka apollo w Polsce przynosi dobre rezultaty. Dzięki staraniom Karkonoskiego Parku Narodowego motyl po 100 latach nieobecności powrócił w Karkonosze. Jest to jego trzecie po Pieninach i Górach Kruczych stanowisko w naszym kraju. Park finansuje hodowlę z własnych środków, a jej podstawą jest doglądana również przez parkowców hodowla rozchodnika olbrzymiego – rośliny żywicielskiej tego przedstawiciela rzędu motyli.