Inwentaryzacja dzików – Policzą jeszcze raz
Istny galimatias związany z rozprzestrzeniającym się afrykańskim pomorem świń (ASF) i obarczaniem winą za ten stan myśliwych poskutkowały reakcjami obronnymi ze strony Ministerstwa Środowiska.
Istny galimatias związany z rozprzestrzeniającym się afrykańskim pomorem świń (ASF) i obarczaniem winą za ten stan myśliwych poskutkowały reakcjami obronnymi ze strony Ministerstwa Środowiska.
Odsłonięty na terenie Centrum Edukacji Leśnej w Nadleśnictwie Celestynów (RDLP w Warszawie) 18 listopada 2011 r. pomnik „Golgota leśników polskich i ich rodzin pomordowanych na wschodzie w latach 1939–1948” co roku jest miejscem patriotycznych uroczystości, przypominających o tamtych tragicznych wydarzeniach.
Jubileuszowe uroczystości z okazji 60-lecia powstania Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej odbyły się 4 października.
W dniach 7–9 września w Cetniewie odbył się 116. Zjazd Polskiego Towarzystwa Leśnego. Uczestniczyło w nim prawie 300 osób. To coroczne spotkanie PTL-u zgodnie z tradycją składało się z trzech części: sesji naukowej i terenowej oraz części organizacyjnej.
17 września główna ulica Częstochowy zazieleniła się od mundurów przeszło 7 tys. leśników. Delegacje m.in. ze wszystkich jednostek Lasów Państwowych, szkół leśnych, parków narodowych, Instytutu Badawczego Leśnictwa, kombatantów i Ministerstwa Środowiska przybyły na Jasną Górę pod hasłem „Chrzest Polski źródłem chrześcijańskiej tożsamości leśników”.
Minister środowiska chce pomagać krajom UE w odtwarzaniu ekosystemów leśnych i reintrodukowaniu tam żubrów.
Minister Środowiska zmienił zalecenia dla myśliwych i podjął decyzję o rozrzedzeniu populacji dzików w całym kraju. Do 1 września zalecenia obowiązywały tylko na wschód od Wisły.
CKPŚ przygotował elektroniczny klucz do rozpoznawania wybranych, najczęściej spotykanych w polskich lasach gatunków drzew i krzewów. Kierowany jest do tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z botaniką, ale chcieliby bardziej świadomie z nią obcować.
9 września w podlubelskich Jakubowicach w Dworze „Anna” leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie obchodzili Dzień Leśnika. Uroczystość, która odbyła się w podlubelskich Jakubowicach Konińskich, rozpoczęła się mszą, którą w intencji leśnej braci sprawował ks. Tomasz Duszkiewicz, generalny duszpasterz leśników.