Następca rejestratora

27 maja 2021 09:04 2021 Wersja do druku

Na rynek trafił niedawno tablet przenośny z licznymi funkcjami i kolorowym, dotykowym wyświetlaczem o przekątnej 4,7 cala – model TOUGHBOOK N1 firmy Panasonic. Wspomniany wyświetlacz LCD Active Matrix (TFT) ma rozdzielczość 1280 × 720 (HD) i jest czytelny w świetle dziennym nawet przy dużym nasłonecznieniu. Czułość ekranu sprawia, że można go obsługiwać także w rękawicach (specjalny tryb pracy). Urządzenie ma funkcję reagowania na deszcz (krople na ekranie nie zaburzają wprowadzania danych). Ekran można obsługiwać także za pomocą rysika.Smukły i lekki tablet wyposażono dodatkowo w nachylony (a przez to bardziej ergonomiczny i szybszy w obsłudze) czytnik kodów kreskowych. Urządzenie ma wbudowany procesor Qualcomm® SDM660-2 Octa Core zapewniający wydajność i szybkie działanie. Pracuje w oparciu o system Android 8.1 i jest certyfikowany przez Google

w ramach programu Android Enterprise Recommended. Oznacza to, że Google zaleca TOUGHBOOK N1 jako wzmocnione urządzenie biznesowe spełniające wymagania w obszarze: niezawodności, bezpieczeństwa, wytrzymałości, sposobu obsługi i zarządzania jednostkami oraz aktualizacji systemu operacyjnego. Producent zapewnia także, że urządzenie pozytywnie przeszło testy i otrzymało rekomendację Lasów Państwowych.

Bateria litowo-jonowa 38V (6400 mAh) pozwala na pracę bez ładowania do 19 godz. Co więcej, urządzenie wyposażono w funkcję Warm Swap, co oznacza możliwość wymiany baterii bez przerywania pracy urządzenia.

Tablet sprawdzono w pracy terenowej – wzmocniona konstrukcja została potwierdzona certyfikatem MIL-STD-810G. W testach następca rejestratora prze-trwał upadki z wysokości 2,1 m, jest też zabezpieczony przed wnikaniem pyłu i wody. Może być zanurzany w wodzie, a także zalewany z dowolnej strony strumieniem o zwiększonym ciśnieniu. Pracuje w temperaturze od –20 do +50°C. Standardowa gwarancja producenta to trzy lata z możliwością przedłużenia. Opcjonalnie dostępna jest dodatkowa gwarancja na zniszczenia.

Połączenie rejestratora ze smartfonem nie mogłoby się obyć bez aparatu fotograficznego. Do dyspozycji mamy więc aparat tylny o rozdzielczości 8 MP i przedni o rozdzielczości 5 MP. Nadprogramowe wyposażenie to: NFC, Bluetooth 5, wi-fi, port micro USB, złącze dokujące, trzy mikrofony zapewniające najwyższy stopień redukcji hałasu, podwójne głośniki przednie o łącznej głośności do 100 dBA. Urządzenie można wyposażyć w pasek na ramię, kaburę, uchwyt na dłoń, rysik, ładowarkę samochodową, biurkową i samochodową stację dokującą.

Więcej informacji o urządzeniu na stronie internetowej: https://business.panasonic.pl.

Red.