Innowacje dronowe dla leśnictwa na konferencji i wystawie IDE Świat Pomiarów!

16 listopada 2023 10:01 2023 Wersja do druku

 

Drony do monitoringu oraz identyfikacji obszarów leśnych, a także do zbierania danych i dokumentacji – to tylko niektóre z nowoczesnych rozwiązań dla leśnictwa jakie prezentowane będą od 23 do 24 listopada w Centrum Kongresowym Targów Kielce. W trakcie konferencji i wystawy IDE Świat Pomiarów będzie można zapoznać się z działaniem najnowszego skanera laserowgo do drona, który sprawdza się nawet na terenach o bardzo gęstej roślinności.


Bezzałogowe statki powietrzne znajdują zastosowanie już niemal w każdej branży, w tym także w rolnictwie i leśnictwie. Druga edycjia konferencji i wystawy IDE-Świat Pomiarów to doskonała okazja do poznania  nowoczesnych technologii dronowych i ich zastosowania w świecie pomiarów.

 

Drony rewolucjonizują świat leśnictwa

W trakcie IDE Świat Pomiarów zaprezentowane zostaną nowoczesne technologie dronowe wykorzystywane w leśnictwie do monitoringu, identyfikacji obszarów leśnych, wykrywania pożarów, zwalczania szkodnictwa leśnego, do zbierania danych, a także do dokumentacji. W programie wydarzenia zaplanowano wystąpienia przedstawiciela Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu, Seweryna Piaseckiego z Nadleśnictwa Zagnańsk oraz przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego i Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej. Prelekcje będą okazją do poznania m.in. możliwości wykorzystania "małych dronów" w kategorii otwartej w Lasach Państwowych.

Bogaty program specjalistycznych wystąpień

Konferencja będzie też okazją do oceny potencjału dostaw dronami w Polsce i na świecie oraz potencjału danych pozyskiwanych z wykorzystaniem bezzałogowych statków powietrznych (BSP) w procesie inwestycyjno-budowlanym. W trakcie wystąpień zaprezentowane zostaną najnowsze rozwiązania: system antydronowy Argus 2.0 zintegrowany z systemami ochrony polskiej infrastruktury krytycznej, adaptacyjne oprogramowanie skanujące do szybkiego zbierania danych i generowania modeli 3D w ultrawysokiej rozdzielczości na dronie Skydio X2E oraz system wielowymiarowej diagnozy zanieczyszczeń powietrza z wykorzystaniem roju dronów - MapAIR. Uczestnicy prelekcji poznają przykłady wykorzystania AI w całym procesie inwestycyjnym w sektorze budownictwa i infrastruktury. Konferencja będzie okazją do zrozumienia zaawansowanych pomiarów archeologicznych, geodezyjnych i budowlanych z wykorzystaniem BSP. Tematem wystąpień będzie również fotogrametria cyfrowa jako narzędzie wspomagające tworzenie cyfrowego bliźniaka oraz zdalne zarządzanie misją z wykorzystaniem automatycznego systemu pomiarowego AutoInvent.    

Pokazy na żywo

Dopełnieniem konferencji w Centrum Kongresowym Targów Kielce będzie wystawa najnowszych technologii i technicznych właściwości dronów, a także prezentacja działań dronów na żywo. Wśród firm, które już zadeklarowały swoją obecność są: aeroMind – specjalizująca się w dystrybucji, integracji oraz serwisowaniu dronów do profesjonalnych zastosowań dla różnych branż, TPI – wiodący dostawca sprzętu pomiarowego na rynku dla budownictwa, geodezji, przemysłu, czy rolnictwa, a także Navigate – firma, która od kilkunastu lat dostarcza na rynek polski innowacyjne rozwiązania pomiarowe i zaawansowane bezzałogowe statki powietrzne dla przemysłu. Najnowsze projekty w zakresie bezzałogowych statków powietrznych zaprezentuje także zespół JSW Nowe Projekty.

Premiera najnowszego skanera laserowego do drona

W trakcie IDE Świat Pomiarów zaprezentowany zostanie skaner laserowy do drona DJI Zenmuse L2 od NaviGate - innowacyjne rozwiązanie, które łączy ze sobą moduł LiDAR, kamerę mapującą oraz precyzyjny system IMU. To kompletne rozwiązanie. Posiada trójosiowy gimbal, który zapewnia mu niespotykaną dotąd dokładność i wydajność, co jest niezbędnym elementem pozyskiwania danych 3D. Urządzenie w czasie jednego lotu jest w stanie pokryć obszar nawet 2,5 km kw. Jest niezwykle skuteczne w każdego rodzaju misjach, nawet na terenach o bardzo gęstej roślinności. Dzięki swojemu niezwykłemu poziomowi precyzji i imponującemu zasięgowi sprawdzi się w wielu branżach, takich jak energetyka, architektura, inżynieria budowlana i leśnictwo.                                                                    

Bilety na wydarzenie w wariancie jednodniowym lub dwudniowym można kupić na stronie www.targikielce.pl/sklep/ide.

Więcej informacji na stronie www.targikielce.pl/ide.