Seminarium Naukowo-Szkoleniowe pn. „Ograniczanie występowania czeremchy amerykańskiej w drzewostanach sosnowych”

28 czerwca 2022 04:45 2022 Wersja do druku

Seminarium Naukowo-Szkoleniowe pn. „Ograniczanie występowania czeremchy amerykańskiej w drzewostanach sosnowych” odbędzie się w dniach 6-7.09.2022 roku w Sypniewie (Nadleśnictwo Podanin, RDLP w Pile).

Proponowane wydarzenie będzie podsumowaniem cyklu pięcioletnich badań prowadzonych przez Katedrę Hodowli Lasu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, które miało na celu opracowanie nowych bądź udoskonalenie znanych już metod zwalczania tego gatunku.

Temat badawczy "Opracowanie sposobów zwalczania czeremchy amerykańskiej w drzewostanach sosnowych" był finansowany przez Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe.


W pierwszym dniu seminarium, w którym zaplanowano sesje referatową, przedstawimy teoretyczne wyniki naszych dotychczasowych badań związanych z powyższym zagadnieniem, a także wskażemy konkretne wskazówki dotyczące zwalczania czeremchy. W drugim dniu seminarium zaplanowano sesję terenową w kompleksie leśnym Sułaszewo, gdzie zaprezentujemy wyniki eksperymentów obejmujących różne metody zwalczania czeremchy amerykańskiej.

Seminarium Naukowo-Szkoleniowe kierowane jest do praktyków, zwłaszcza leśników, którzy w swojej codziennej pracy borykają się z problemem występowania inwazyjnej czeremchy amerykańskiej, a także dla naukowców, którzy opracowują metody zwalczania tego gatunku. Liczba miejsc jest ograniczona.

Więcej informacji, w tym dane kontaktowe, na ponizszych plakatach informacyjnych.

Formularz zgłoszeniowy tutaj.