Zaproszenie na V Bieg Narciarski Szlakiem Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej

7 stycznia 2012 08:00 2012 Wersja do druku

Komitet organizacyjny tradycyjnego narciarskiego biegu Szlakiem BKL wyznaczył termin jego piątej edycji, która rozegrana zostanie 7 stycznia 2012 roku tradycyjnie pod patronatem Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie. Pomysłodawcami i głównymi organizatorami imprezy są: Wojciech „Kiju” Gosztyła z Woli Michowej i Piotr „Niedźwiedź” Ostrowski z Wetliny. Tym razem narciarze pokonają trasę z Woli Michowej do Wetliny, stąd bieg nosi hasło „Z Kijem do Niedźwiedzia”.


- Traktujemy tę imprezę jako doskonałą sposobność do promocji bieszczadzkich lasów i propagowania sportu świetnie wpisującego się w ideę Międzynarodowego Roku Lasów.  – zaznacza Edward Balwierczak, dyrektor RDLP w Krośnie. – Biegi narciarskie, zwłaszcza uprawiane po trasie torowiska, są formą aktywności, która nie koliduje z ochroną górskiej przyrody, a jednocześnie łączy jej poznawanie z aktywnym wypoczynkiem.
Komitet organizacyjny biegu zebrał się w Cisnej 29 listopada i wydał odezwę, wzywającą uczestników na start: Zima tuż, tuż. A to znaczy, że będzie śnieg i.. będzie bieg! Zatem pełni entuzjazmu zapraszamy  do udziału w V Bieszczadzkim Biegu Narciarskim Szlakiem Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej w dniu 7 stycznia 2012 roku. Śnieżna zimo przybywaj! My będziemy gotowi.
Na tym posiedzeniu ustalono też szczegóły programu. Regulamin można znaleźć na: www.komancza.info

Uwaga! Przewidziano osobną klasyfikację leśników.

Tekst: Edward Marszałek