Nowa minister klimatu i środowiska - Anna Moskwa przejmuje obowiązki

26 października 2021 13:57 2021 Wersja do druku

Premier Mateusz Morawiecki poinformował na konferencji prasowej, że Michał Kurtyka ze względów osobistych zdecydował o odejściu ze stanowiska ministra klimatu i kierownictwo tego resortu obejmie Anna Moskwa.


Zmiany objęły też resort rolnictwa – Grzegorza Pudę zastąpi Henryk Kowalczyk, który zostanie także wicepremierem, a funkcję ministra rozwoju i technologii obejmie Piotr Nowak. Premier przekazał również informację o utworzeniu Ministerstwa Sportu i Turystyki – funkcję szefa tego resortu pełnić będzie Kamil Bortniczuk.

Na godz. 17.00 planowane jest zaprzysiężenie nowych ministrów przez prezydenta Andrzeja Dudę.

---

Nowa minister MKiŚ, Anna Moskwa, jest absolwentką stosunków międzynarodowych, socjologii i ekonomii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Uniwersytetu Warszawskiego.

Pracowała jako dyrektor Departamentu Współpracy Międzynarodowej Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, a potem jako wiceminister w tym samym resorcie do czasu likwidacji ministerstwa w październiku 2020 roku. Po zakończeniu pracy w tym ministerstwie weszła do zarządu spółki Baltic Power, spółki PKN Orlen i Northland Power, gdzie była prezesem.

Prowadziła własną działalność gospodarczą w zakresie krajowego i międzynarodowego rynku pracy - HR, rekrutacje, postępowania przetargowe w zakresie rynku, fundusze UE w zakresie rynku pracy oraz innowacji.

Przez wiele lat odpowiadała za współpracę międzynarodową, głównie w Europie, ale także poza kontynentem. Pełniła funkcję prezesa spółki Quality and Development Institute zajmującej się audytami oraz szkoleniami. Płynnie posługuje się językiem angielskim, francuskim i hiszpańskim.

#ministerstwoklimatu #annamoskwa #michalkurtyka #laspolski

Fot. gov.pl