STIHL Timbersports 2021 – Dwa nowe rekordy, jeden stary mistrz

8 września 2021 07:56 2021 Wersja do druku

Na starcie tegorocznych XVIII Mistrzostw Polski STIHL Timbersports zameldowało się 10 zawodników na czele z najbardziej utytułowanymi Michałem Dubickim i Arkadiuszem Drozdkiem.


Standardowo zawodnicy rywalizowali ze sobą w sześciu konkurencjach. System zawodów zakłada jednak, że po trzech z nich (Underhand Chop, Stock Saw i Standing Block Chop) odpadają dwaj najsłabsi punktowo zawodnicy, potem w kolejnych dwóch konkurencjach (Single Buck, Springboard) eliminowani są jeszcze dwaj, by do finałowej konkurencji, Hot Saw, mogła stanąć tylko szóstka najlepszych uczestników.

Po pierwszych dwóch konkurencjach pierwsze miejsce w tabeli wyników należało do najbardziej utytułowanego polskiego zawodnika, czyli Arkadiusza Drozdka, a broniący tytułu Mistrza Polski Michał Dubicki zajmował „zaledwie” trzecie miejsce. Dopiero pierwsza wygrana przez niego konkurencja – Standing Block Chop – dała mu tak potrzebne punkty i od tej pory Dubicki nie oddał już prowadzenia.

Należy jeszcze nadmienić, że podczas zawodów ustanowione zostały dwa nowe rekordy Polski: Marcina Juskowskiego w konkurencji Stock Saw oraz Michała Dubickiego w konkurencji Hot Saw.

BaszA