Inicjatywy społeczne - #sprzątaMY z prezydentem!

15 października 2019 11:50 2019 Wersja do druku

Dał nam przykład nasz prezydent, jak las sprzątać mamy. Oczywiście najlepiej byłoby zacząć od nieśmiecenia w nim, ale w tym tkwi siła edukacji przyrodniczo-leśnej, by zakorzenić w narodzie słuszne postawy.

20 września prezydent RP Andrzej Duda i pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda zainaugurowali w Nadleśnictwie Ostrów Mazowiecka ogólnopolską akcję #sprzątaMY. – W piątek, gdy na całym globie będzie się rozpoczynała akcja sprzątania świata, my będziemy sprzątać las – tak prezydent zachęcał rodaków do pomocy. Wraz z nim, oprócz wolontariuszy, harcerzy i leśników, oczyścić Puszczę Białą z odpadów próbowali minister środowiska Henryk Kowalczyk i wiceminister środowiska Małgorzata Golińska, a także dyrektor generalny Lasów Państwowych Andrzej Konieczny: – Myślę, że ranga nadana temu wydarzeniu przez uczestnictwo prezydenta wywrze niemały wpływ na zachowanie społeczeństwa. Równolegle z przedstawicielami państwa pracowały tysiące innych miłośników przyrody w całej Polsce.

Fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP

Muszę przyznać, że w tym akurat miejscu las jest dość czysty, co mnie cieszy, gdyż świadczy to o tym, że społeczeństwo ma jednak świadomość, że nie należy w lesie śmiecić. Albo jest to efekt bardzo dobrej pracy leśników – podsumowała pierwsza dama. Mimo tego optymizmu prezydent i jego towarzysze nie próżnowali, w ciągu kilku godzin uzbieranymi śmieciami udało się im zapełnić dwie ciężarówki. W ramach akcji w całej Polsce zebrano łącznie 2,6 tys. m3 nieczystości. 

SLV.