RDLP w Lublinie - Biegam, bo lubię lasy

13 lutego 2018 12:55 2018 Wersja do druku

Mimo niesprzyjającej pogody ok. 650 osób wzięło udział w czwartej edycji imprezy „Biegam, bo lubię lasy”. 8 października na trasie biegowej „Kopanina”, położonej w malowniczych Lasach Kozłowieckich Nadleśnictwa Lubartów, o puchar dyrektora RDLP w Lublinie Jerzego Sądla walczyli zawodnicy w kilku grupach wiekowych.

Oprócz biegu głównego na dystansie 10 km imprezie towarzyszyły biegi dzieci (200 i 300 m) oraz pięciokilometrowy rekreacyjny marsz nordic walking „Chodzę, bo lubię lasy”. 
Celem akcji było nie tylko upowszechnianie aktywności fizycznej, ale promocja polskich lasów jako miejsca aktywnego spędzania wolnego czasu i odpoczynku dla całej rodziny. – Nie ma lepszej i zdrowszej aktywności fizycznej od biegania, dlatego już po raz czwarty zorganizowaliśmy tę imprezę na terenie naszego nadleśnictwa– podkreśla Piotr Kiszczak, nadleśniczy Nadleśnictwa Lubartów. – Podczas takich imprez chcemy też promować i popularyzować naszą pracę oraz kształtować w społeczeństwie pozytywny wizerunek leśnika – dodaje. 
W kategorii open, w której udział wzięło 218 zawodników, najszybszy był Marcin Porada z Jesionki, który pokonał dystans 10 km w czasie 38 min i 27 sek. W rywalizacji kobiet zwyciężyła Violetta Dessauer z Lubartowa. Nagrodzono także najstarszego uczestnika biegu – 70-letniego Jerzego Hillera z Lublina, najszybszego mieszkańca powiatu lubartowskiego – Andrzeja Orłowskiego oraz uczestnika w kategorii służb mundurowych – Adama Miturę. Z niewielką pomocą rodziców na metę dotarł także najmłodszy, dwuletni uczestnik biegu. 
Każdy zawodnik otrzymał na
starcie pamiątkową koszulkę, baton, wodę i napój izotoniczny, a także ciepły posiłek po zakończeniu zawodów. – Oprócz pucharów i medali najlepsi biegacze dostali kosze z leśnymi darami od nadleśnictwa oraz pamiątkowe albumy ufundowane przez lubelską dyrekcję LP. Na najmłodszych uczestników zmagań czekały drobne upominki i książeczki o tematyce leśnej – informuje Aneta Sławińska z lubelskiej RDLP. Imprezę zakończył piknik ekologiczny. 
Małgorzata Kołodziejczyk