RDLP w Pile - Kulali aż miło

8 maja 2013 13:36 2013 Wersja do druku

23 marca odbył się we Wronkach ósmy z kolei turniej kręglarski leśników pilskich o Puchar Dyrektora RDLP w Pile. Organizatorem zawodów był Związek Leśników Polskich w RP przy Nadleśnictwie Wronki, przy współudziale tegoż Nadleśnictwa.


Zawodnicy walczyli o każdy punkt (Fot. M. Nowak)Rankiem na wroniecką kręgielnię dotarły wszystkie zgłoszone drużyny z Nadleśnictw RDLP w Pile oraz zaproszone gościnnie drużyny z Nadleśnictw Pniewy i Gryfice. W imieniu gospodarzy zawodników i gości przywitał nadleśniczy Zbigniew Gzyl oraz przewodniczący Rady Zakładowej ZLP w RP przy Nadleśnictwie Wronki Wiesław Grzywaczewski.

Zawody przebiegały w ciepłej i serdecznej atmosferze. W pobliskiej sali sportowej odbywały się równolegle zawody tenisa stołowego, konkurencje rzutów do kosza oraz rzutów lotką.

Atrakcją turnieju była nagroda specjalna: lodówko-zamrażarka firmy „Amica”, którą po dodatkowej rywalizacji wygrał kolega Damian Turuk z Nadleśnictwa Jastrowie.  Organizatorzy pomyśleli również o uhonorowaniu najlepiej dopingującego zawodnika, którym został Artur Majewski z Mirosława.

Podsumowania rywalizacji dokonał Wiesław Grzywaczewski. Puchary i medale wręczyli ponadto: główny księgowy RDLP w Pile Teofil Stępień, nadleśniczy Zbigniew Gzyl, przewodniczący regionu ZLP w RP Włodzimierz Wojtczak, a także nadleśniczowie z Krucza, Tuczna i Jastrowia.

Zawodnicy wyjechali z Wronek z atrakcyjnymi nagrodami przewidzianymi dla tych, którzy uplasowali się w zawodach na pierwszych 11 miejscach wśród pań oraz na pierwszych 21 miejscach wśród panów. Nagrodzono również osobę, która zbiła najwięcej „dziewiątek”, oraz królową i króla pudlarzy, a w pozostałych konkurencjach pierwsze trzy osoby.
Każdy strącony kręgiel był powodem do radości (Fot. M. Nowak)

Zawody miały charakter nie tylko sportowy. Służyły integracji środowiska pilskich leśników, nawiązaniu nowych znajomości oraz spotkaniu starych znajomych z ławki szkolnej. Wierzymy, że w przyszłym roku spotkamy się po raz kolejny. Gwarantujemy dobrą zabawę!

Adam Woźniak

 

          KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA:Fot. M. Nowak

1. miejsce - Nadleśnictwo Wronki - 700 pkt.

2. miejsce - Nadleśnictwo Wałcz - 667 pkt.

3. miejsce - Nadleśnictwo Durowo - 657 pkt.  

    

    KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA:

          PANIE:

1. miejsce - Paulina Westerska (Nadleśnictwo Zdrojowa Góra) - 224 pkt.

2. miejsce - Małgorzata Dorna (Nadleśnictwo Wronki) - 223 pkt.
3. miejsce - Elżbieta Szczepańska (Nadleśnictwo Wałcz) - 218 pkt.    
 

 

PANOWIE:

1. miejsce - Dariusz Kujawa (Nadleśnictwo Wronki) - 240 pkt.

2. miejsce - Łukasz Łakomy (Nadleśnictwo Durowo) - 238 pkt.  
3. miejsce - Dawid Lewicki (Nadleśnictwo Wronki) - 237 pkt.


Zwycięzcy turnieju (Fot. M. Nowak)

Więcej zdjęć z turnieju na naszym profilu na Facebook'u