Siatkarskie zmagania leśników zakończone

4 lipca 2011 08:44 2011 Wersja do druku

W dniach 28-30 czerwcaw Kielnarowej k. Rzeszowa rozegrano IV Mistrzostwa Polski Leśników w Piłce Siatkowej Krosno 2011. Zwyciężyła ekipa RDLP w Lublinie. W zawodach, pod honorowym patronatem dyrektora generalnego Lasów Państwowych, wzięło udział 18 drużyn.


Rozgrywki prowadzono systemem grupowym; po tej fazie wyłoniona została najlepsza ósemka, walcząca o finał. Zmierzyły się w nim ekipy z Lublina i Szczecina -  ostatecznym zwycięzcą okazali się lubliniacy. Trzecie miejsce wywalczyli siatkarze z RDLP w Katowicach, którzy w meczu o brązowy medal pokonali reprezentację RDLP w Poznaniu. Nie powiodło się tym razem ubiegłorocznym mistrzom i jednocześnie organizatorom imprezy, leśnikom z RDLP w Krośnie, którzy ostatecznie uplasowali się na siódmym miejscu.
- Mamy lekki niedosyt z powodu relatywnie niskiej lokaty naszej ekipy, ale rekompensuje nam go radość z sukcesu organizacyjnego całej imprezy. W zgodnej ocenie uczestników te mistrzostwa pod względem logistycznym były bardzo udane – powiedział Marek Marecki, zastępca dyrektora RDLP w Krośnie i jednocześnie przewodniczący komitetu organizacyjnego. - To w dużej mierze zasługa kierownictwa Centrum Turystyki i Rekreacji w Kielnarowej, które stworzyło nam znakomite warunki do rozegrania dużej sportowej imprezy.
Decyzją sędziów przyznano też nagrody dla największych indywidualności mistrzostw. Za najlepszą zawodniczką uznano Justynę Pikulik (RDLP w Poznaniu) – specjalna nagrodę wręczył jej Tomasz Józefacki, kapitan Asseco Resovii, reprezentant Polski w siatkówce. Z kolei naj-rozgrywającym został Andrzej Brak (RDLP w Krakowie), a naj-broniącym Artur Kaźmierski (RDLP w Katowicach).
Puchar  dla najmocniejszego w ataku otrzymał Tomasz Dębowski (RDLP w Szczecinie), zaś za najlepszego zawodnika turnieju uznano Marcina Adamowicza (RDLP w Lublinie). Za niezwykle czystą grę puchar Fair Play otrzymała ekipa RDLP w Warszawie.
Ceremonia wręczenia nagród, medali  i pucharów odbyła się na hali tuż po zakończeniu meczu finałowego. Puchary w imieniu dyrektora generalnego LP wręczał Walerian Żyndul, naczelnik wydziału logistyki w DGLP, zaś ceremonii dekoracji medalami dokonał dyr. Marek Marecki oraz zaproszeni przedstawiciele sponsorów.
Głównym organizatorem imprezy była Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie. Sponsorzy imprezy: dyrektor generalny LP, dyrektorzy regionalni LP, Bank BGŻ SA, Zarząd Oddziału SITLiD w Krośnie, Zarząd Oddziału PTL w Krośnie, Związek Zawodowy Leśników Polskich Zarząd Regionu w Krośnie, Juraj Uhrin - firma Drevokapital.

Tekst i zdjecia: Edward Marszałek