Międzynarodowy Rok Lasów w Nadleśnictwie Włocławek

30 maja 2011 13:39 2011 Wersja do druku

Ponad tysiąc osób wzięło udział w sadzeniu lasu dla przyszłych pokoleń w miejscach do tego przygotowanych przez pracowników Nadleśnictwa. Bez względu na wiek uczestników, wszyscy wykazywali duże zaangażowanie przy sadzeniu małych drzewek.


Dorodne dęby wspólnie sadzili parlamentarzyści z PO, PIS i PSL oraz przedstawiciele władz samorządowych i służb mundurowych. Nie mniejszym powodzeniem cieszyły się inne imprezy towarzyszące. Do ich realizacji włączyło się wiele lokalnych instytucji i mediów. Dzięki temu możliwe było zorganizowanie i przygotowanie bogatej oferty rekreacyjnej. Uznaniem cieszyły się też rajdy: rowerowy i pieszy, którym towarzyszyła słoneczna pogoda.

Przy okazji imprezy odbył się także plener rzeźbiarski i malarski. Mieszkańcy Włocławka mieli także możliwość zobaczyć inscenizację historyczną z okresu II wojny światowej oraz pokazy zorganizowane przez miejscowych harcerzy. Klub Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej udostępnił bezpłatnie swoją galerię, natomiast ZO PZŁ zorganizował zawody strzeleckie zakończone pieczeniem dzika. Ta bogata oferta była na bieżąco promowana w lokalnych mediach, dzięki temu każdy mógł znaleźć to, co jest dla niego interesujące i zapoznać się z ideą Międzynarodowego Roku Lasów.

Tekst: Mieczysław Olewnik
Fot.: Teresa Chabasinska i Mieczysław Olewnik