6 sierpnia 2016

Mistrzostwa nadleśnictw w piłce siatkowej – Leśnicy pod siatką

XV Mistrzostwa Nadleśnictw w Piłce Siatkowej o puchar dyrektora RDLP w Lublinie odbyły się 17 i 18 marca w Zespole Szkół Leśnych w Biłgoraju. Mistrzowski tytuł wywalczyła drużyna z Nadleśnictwa Włodawa (nafot.). Wystartowało 14 drużyn LP oraz reprezentacja BULiGL w Lublinie.

4 sierpnia 2016

Konkurs na 95-lecie „Lasu Polskiego – Zostań prorokiem na puszczy

Konkurs polega na jak najtrafniejszym wytypowaniu wielkości siedmiu podanych wskaźników dotyczących leśnictwa i przyrody na koniec 2016 roku. Trzy osoby, które okażą się najlepszymi prorokami i wskażą najbliższe prawdzie wartości, otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsora – firmę GRUBE o łącznej wartości 850 zł. Na odpowiedzi czekamy do końca kwietnia 2016 roku. Rozstrzygnięcie nastąpi w marcu 2017 roku. Strona konkursu >>

4 czerwca 2016

Bieg Piastów – 40 edycji za nami

W lasach Nadleśnictwa Szklarska Poręba (RDLP w Krośnie) 4 marca 89 leśników rywalizowało na dystansie 25 km w jubileuszowym 40. Biegu Piastów. Towarzyszyły mu XX Bieg Leśników i XIII Mistrzostwa Pracowników Lasów Państwowych.

4 czerwca 2016

Puszcza Białowieska – Las Narodowy

Instytut Badawczy Leśnictwa, Polskie Towarzystwo Leśne, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa oraz Towarzystwo Przyjaciół Lasu wydały wspólne stanowisko w sprawie Puszczy Białowieskiej.

4 czerwca 2016

Ustawa o lasach – Pierwokup na rzecz Lasów

Projekt nowelizacji ustawy o lasach przedstawiony 10 marca przez Ministerstwo Środowiska to przede wszystkim zapowiadana już idea pierwokupu lasów i gruntów do zalesień na rzecz LP. Nowelizacja zmieni treść obecnego art. 37 (zakup gruntów), a zasady pierwokupu uregulują nowe artykuły 37a–j.

4 czerwca 2016

Nowelizacje – Fundusz leśny i PROP

Nowelizacja ustawy o lasach, dotycząca wykorzystania środków funduszu leśnego, 11marca została przegłosowana przez Sejm, a 17 marca przyjął ją Senat.

4 czerwca 2016

Ministerstwo Środowiska – Pamięci niezłomnych leśników

W przeddzień Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, 29 lutego, w Ministerstwie Środowiska odbyły się uroczystości poświęcone leśnikom – Żołnierzom Niezłomnym. Obecni byli przedstawiciele resortu, Lasów Państwowych, Instytutu Pamięci Narodowej. Przede wszystkim jednak szczególni goście – weterani.

idź do strony: