15 lipca 2014

90-lecie LP w Szczecinku – Historia i piknik rodzinny

Obchody 90. rocznicy powstania Lasów Państwowych przybierają różne formy – od oficjalnych spotkań leśnej braci, poprzez konferencje, aż po imprezy o charakterze rodzinnym. Nie inaczej jest i w RDLP w Szczecinku.

15 stycznia 2014

Konwent samorządowy w Manowie – Współpraca z leśnikami

Leśnicy z terenu RDLP w Szczecinku wiedzą doskonale, w jaki sposób ułożyć sobie współpracę z lokalnymi władzami samorządowymi – poprzez spotkania i rozmowy. Także takie, jak podczas konwentu samorządowego powiatu koszalińskiego, który odbył się 3 grudnia w Manowie.

10 października 2013 Artykuł sponsorowany

KSZNOŚiL „Solidarność” – Leśne koncerty papieskie

W Koszalinie (teren RDLP w Szczecinku) 7 września odbył się czwarty z 10 zaplanowanych koncertów w hołdzie Janowi Pawłowi II. Koncerty pod hasłem „Lasy Państwowe dobrem narodowym” są uhonorowaniem 35. rocznicy powołania Polaka na Stolicę Piotrową. Zainicjowano je 14 kwietnia w Poznaniu.

17 kwietnia 2013

Sport leśników – Walczyli z rakietkami

23 marca odbyły się XV Mistrzostwa Pracowników RDLP w Szczecinku w Tenisie Stołowym. Współorganizujące zawody Nadleśnictwo Czarne wystawiło drużynę po raz pierwszy i od razu z sukcesem – w klasyfikacji drużynowej reprezentanci nadleśnictwa zajęli 4. miejsce, a jeden z pracowników – Seweryn Malmon uplasował się w pierwszej dziesiątce.

6 kwietnia 2012

Udostępnienie lasu – Szlaki także w Szczecinku!

Pomimo wzrostu wykorzystania podczas prac leśnych maszyn wielkooperacyjnych, do niedawna tylko na terenie RDLP w Zielonej Górze problem udostepnienia lasu był kompleksowo rozwiązany. Zarządzenie dyrektora regionalnego z marca 2008 r. wprowadziło tam obowiązek wykonywania szlaków zrywkowych. W jego ślady poszedł również dyrektor RDLP w Szczecinku i 23 kwietnia 2012 r. także wydał zarządzenie w sprawie zasad udostępniania drzewostanów siecią szlaków zrywkowych.

9 października 2011

Piknik Rycersko – Leśny na Zamku w Świdwinie

Dyrektor RDLP w Szczecinku, Kasztelan Zamku Świdwin, nadleśniczy Nadleśnictwa Świdwin oraz  Stowarzyszenie Rodzin Leśnych w RP „Rodzina Leśnika”” – 1934 uprzejmie zapraszają dnia 10 września o godz. 09.00  na  organizowany „”Piknik Rycersko – Leśny na zamku w Świdwinie””.   Wiesław Kostrzewa                                                                                                    „

22 lipca 2010

65 lat RDLP w Szczecinku!

W tym roku upłynęło 65 lat od czasu utworzenia Dyrekcji Lasów Państwowych Okręgu Bałtyckiego z siedzibą w Szczecinku. Tę okrągłą rocznicę leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku świętowali 19 czerwca. Obchody 65-lecia rozpoczęły się uroczystą galą w kinie „Wolność” w Szczecinku, gdzie zaprezentowano historię Dyrekcji i jej aktualny dorobek. Uroczystość zaszczycił Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska Stanisław Gawłowski oraz Zastępca Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych Anna Paszkiewicz. Była to też doskonała okazja by wyróżnić osoby zasłużone odznaczeniami państwowymi, resortowymi oraz kordelasami leśnika.

6 grudnia 2006

NIK o Lasach

Co prawda inspektorzy NIK kontrolowali Lasy Państwowe w drugim kwartale 2005 r., a przedmiotem ich zainteresowania były lata 2002–2004, to raport pokontrolny opublikowano dopiero 11 maja br. Inspektorzy jak zwykle nie rozpieszczają kontrolowanych. Główne zarzuty dotyczą charakteru sprzedaży drewna – NIK uważa, że było sprzedawane po zaniżonych cenach, zdarzały się przypadki zawierania umów ze wsteczną datą, drewno oferowano dłużnikom oraz niedostatecznie zabezpieczano podpisywane umowy. Lasom dostało się za narastający problem szkodnictwa leśnego, co obserwowano we wszystkich 10 kontrolowanych rdLP. Wśród uchybień wymieniano też przedwczesny wybór wykonawców planów urządzania dla kilku nadleśnictw oraz spóźnione przedłużenie kilkudziesięciu umów w RDLP w Szczecinku.

21 czerwca 2005

60-lecie RDLP w Szczecinku

21 czerwca 2005 r. w Orzechowie Morskim odbyły się uroczystości związane z jubileuszem 60-lecia Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku. Uczestniczyło w nich około 470 osób – leśników i sympatyków leśnictwa z całego kraju.Kliknij „czytaj dalej” by zobaczyć zdjęcia.

idź do strony: