2 czerwca 2006

Ile mam czasu na podjęcie stażu po studiach?

W tym roku kończę studia leśne, jednak przed pójściem do pracy w Lasach chciałbym jeszcze pojeździć trochę po świecie, być może podjąć pracę zarobkową za granicą. Mam w związku z tym pytanie – ile mam czasu na podjęcie stażu? Według niektórych źródeł jest to rok, według innych – pięć lat od ukończenia studiów. Co się stanie po upływie tego czasu? Czy stracę prawo do wykonywania zawodu leśnika?

2 czerwca 2006

Pokrewieństwo a podległość służbowa

W tym roku kończę studia leśne i chcę podjąć pracę w nadleśnictwie, w którym pracuje mój ojciec (na stanowisku zastępcy nadleśniczego). Po zakończeniu stażu mam zamiar pracować na stanowisku leśniczego. Czy istnieją jakieś ograniczenia odnośnie zatrudniania w LP osób blisko spokrewnionych? Na zakończenie dodam, że za rok o pracę w tym samym nadleśnictwie starać się będzie moja żona. Docelowo chcemy pracować w jednym leśnictwie, na stanowisku leśniczego i podleśniczego. Jak regulują te sprawy przepisy?

2 czerwca 2006

Nagroda jubileuszowa

Pracuję zawodowo od 1 kwietnia 1965 r., zaś w Lasach Państwowych od 8 sierpnia 1984 r. Przepracowałem więc 20 lat w LP oraz 20 lat w innych zakładach. Ostatnią nagrodą, jaka otrzymałem w LP, była nagroda jubileuszowa za 20 lat pracy w LP. Otrzymałem ją 07 sierpnia 2004 r. Wcześniej, bo 31 marca 2000 r., otrzymałem nagrodę jubileuszowa za przepracowanie 35 lat. Chciałbym wiedzieć, czy przysługuje mi nagroda jubileuszowa za przepracowane 40 lat pracy?

22 maja 2006

Zmiany w PUZP

4 kwietnia br. w Warszawie, zawarto protokół dodatkowy nr 13 do Ponadzakładowego Układu Zbiorowego Pracy dla Pracowników PGL LP. Został on zarejestrowany 24 kwietnia br. dzięki czemu – zgodnie z §3 Protokołu – wszedł w życie od pierwszego dnia miesiąca po miesiącu, w którym został zarejestrowany tj. od 1 maja br. Protokół wprowadza do PUZP kilka ważnych i oczekiwanych przez leśników zmian. Przede wszystkim, zgodnie z §1 pkt 2, każde święto występujące w okresie rozliczeniowym i przypadające w innym dniu niż niedziela obniża wymiar czasu pracy o 8 godzin. Zgodnie z tym, nie zachodzi potrzeba odpracowywania drugiego święta przypadającego w dni robocze tygodnia – w tym roku dotyczy to: 1 i 3 maja oraz pierwszego i drugiego dnia Bożego Narodzenia.

4 kwietnia 2006

Wynagrodzenie za dodatkowe obowiązki

Jakiś czas temu przejąłem obowiązki administratora SILP w nadleśnictwie. Czy w związku z tym należy mi się jakieś dodatkowe wynagrodzenie? Jeśli tak, to w jakiej wysokości? I czy wynika to z przepisów ustawy, czy też zależy od woli i uznania szefa, bo gdzieś o tym czytałem, ale nie wiem, czy to nadal obowiązuje? Dodam, że dotąd nie otrzymałem takiego wynagrodzenia, a koledzy w innych nadleśnictwach stale je otrzymują. Proszę też o podanie wszystkich wymagań kwalifikacyjnych dla administratorów.

24 sierpnia 2005

Raport o stanie lasów

Konferencja prasowa Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych w Sejmie była planowana początkowo na 26 lipca, jednakże w tym terminie jej przeprowadzenie okazało się niemożliwe ze względu na burzliwą manifestację górników, która praktycznie uniemożliwiała komukolwiek dotarcie do gmachu na Wiejskiej.Jednak następnego dnia dyrektorzy Kot, Lenart, Wójcik i Zaleski (dyrektor Dawidziuk był na urlopie) spotkali się w Sejmie z gronem dziennikarzy, którym wręczono wydany bardzo starannie pod względem edytorskim Raport o stanie lasów w Polsce za 2004 rok.

idź do strony: