25 sierpnia 2011

Leśnicy z Niemiec na Podlasiu

W nadleśnictwach RDLP w Białymstoku przebywa kilkunastoosobowa grupa leśników z Północnej Nadrenii, Szlezwiku Holsztynu i Saksonii. Podobna, zorganizowana w ubiegłym roku, tygodniowa wizyta, umożliwiła niemieckim leśnikom zapoznanie się z gospodarka leśną w puszczach: Białowieskiej, Augustowskiej oraz Piskiej i musiała być na tyle interesująca, że sami poprosili o przygotowanie następnej w innych nadleśnictwach białostockiej dyrekcji.

9 grudnia 2010 Artykuł sponsorowany

Lasom Przyjazny

W niedzielę  26 września o godzinie 10:00 do Nadleśnictwa Kościan, Gmina Przemęt leśnicy i kardiolodzy dbając o zdrowie i kondycję fizyczną zapraszają ponownie swoich przyjaciół – miłośników lasu i rekreacji, na wędrówkę po lesie. W programie nordyckie spacery w lesie po zdrowie z kijkami. Informacji o lesie i przyrodzie udzielają leśnicy o zdrowiu i dietetyce mówią fachowcy. Okazją spotkania w lesie  jest  Światowy Dzień Serca oraz trwająca kampania Lasom Przyjazny.

25 listopada 2010

Manifestacja leśników pod Sejmem

Szacunki dotyczące liczby leśników z całej Polski, którzy stawili się przed Sejmem na manifestację w obronie Lasów Państwowych są różne – wahają się od 6 do 8 tysięcy osób. Tymczasem według stacji telewizyjnych, w pikiecie uczestniczyło od kilkuset (sic!) według audycji w publicznej telewizji z wczesnego popołudnia, do 1000 osób w innych programach informacyjnych, co pozostawiamy bez komentarza.

23 lipca 2009

Kieliszek podstawą do zwolnienia

Czy za picie alkoholu w pracy nadleśniczy może zwolnić z pracy? Słyszałem o przypadkach, gdzie koledzy za takie wybryki dostawali co najwyżej naganę i mieli „obciętą” trzynastkę, ale nikogo nie wyrzucili za to z pracy.

23 lipca 2009

Pijany na oko

Zostałem zwolniony z pracy w trybie dyscyplinarnym za rzekome pijaństwo. Przez 14 lat mojej pracy na stanowisku leśniczego cieszyłem się nienaganną opinią. Teraz nie tylko straciłem pracę, ale i dobre imię, bo wiadomo, że lokalna społeczność z miasteczka oraz koledzy patrzą teraz na mnie jak na pijaka.

1 stycznia 2007

Mieszkanie służbowe

Jestem pracownikiem LP od blisko 12 lat. Należę do służby leśnej i pracuję jako podleśniczy. Obecnie jednak rozważam możliwość zwolnienia się z nadleśnictwa. Czy po zwolnieniu się z pracy będę musiała opuścić mieszkanie? Nadmienię, że jest ono przeznaczone do sprzedaży, ale poinformowano mnie, iż nie mogę go kupić, ponieważ jestem w służbie leśnej. Jednym zdaniem – czy szef może nakazać/zmusić mnie do opuszczenia mieszkania?

idź do strony: