10 lutego 2014

Nadleśnictwo Spychowo (RDLP w Olsztynie) – To już 10 lat konkursu!

W Spychowie 8 i 9 sierpnia znów było słychać muzykę myśliwską. Tym razem brzmiała szczególnie podniośle, bo Mazurski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich im. Tomka Napiórkowskiego zorganizowano już po raz 10. Organizatorzy, Nadleśnictwo Spychowo i Spychowskie Bractwo Strzeleckie, sprawili, że program konkursu aż kipiał od atrakcji.  

9 grudnia 2013

Nadleśnictwo Spychowo – Grali i pływali

Dziewiąty raz w Nadleśnictwie Spychowo zorganizowano Konkurs Sygnalistów Myśliwskich. Dla całej kadry nadleśnictwa to wysiłek, ale i wielkie święto. W tym roku dodatkowym utrudnieniem była pogoda, która spłatała figla – cały dzień padało.

28 czerwca 2013 Artykuł sponsorowany

Konkurs „Mój Las” – Laureaci z cennymi nagrodami

26. edycja konkursu „Mój Las” zakończyła się uroczystą galą wręczenia nagród 5 czerwca w siedzibie SITLiD w Warszawie. Konkurs współorganizują Zarząd Główny SITLiD i LOP. Ma on na celu poszerzanie wiedzy przyrodniczej, ekologicznej i leśnej oraz aktywizowanie uczniów z całej Polski. I rzeczywiście, w centralnym etapie konkursu znaleźli się przedstawiciele szkół „od morza do Tatr”.

16 maja 2013

Bajarze z Leśnej Polany

VII Ogólnopolski Konkurs „Bajarze z Leśnej Polany””, Gołuchów, 16-17 maja. Konkurs ma na celu promocję polskich lasów oraz zwrócenie uwagi na rolę leśnika w kształtowaniu zrównoważonej gospodarki leśnej.”

20 marca 2013 Artykuł sponsorowany

Konkurs fotograficzny „Zielony król lasów”

Firma Intrac, przedstawiciel marki John Deere, organizuje konkurs fotograficzny„Zielony król lasów”. Patronat medialny sprawuje pismo „Drwal”. Nagrodą za zdobycie pierwszego miejsca jest wyjazd na tegoroczne targi Elmia Wood, które odbędą się w dniach 5–8 czerwca w Szwecji.  

12 grudnia 2012

IBL w Panteonie Polskiej Ekologii 2012

W dniu 21 listopada 2012 r., podczas Międzynarodowych Targów POLEKO w Poznaniu, odbył się finał konkursu „Panteon Polskiej Ekologii 2012″”, w którym IBL otrzymał wyróżnienie w kategorii „”Przedsiębiorstwo”” za projekt: „”Działalność edukacyjna w zakresie ekologii, realizowana przez Instytut Badawczy Leśnictwa w Sękocinie Starym””.”

17 września 2012

Modernizacja Roku 2011 – Oczywiście z leśnikami

Zamek Królewski w Warszawie już po raz kolejny stał się miejscem triumfu leśników biorących udział w plebiscycie „Modernizacja Roku”. Tym razem, poza głosowaniem jury, na najlepsze projekty głosowali także internauci.

idź do strony: