Gry edukacyjne firmy Bubo Bubo – z miłości do lasu

27 maja 2021 08:57 2021 Wersja do druku

Nauka przez zabawę to najlepszy sposób edukacji. Sprawia, że dzieci bawiąc się, angażują własne emocje i dzięki temu lepiej przyswajają wiadomości. W przypadku prezentowanych gier ważne jest to, że zostały wymyślone przez ludzi, którzy kochają las i spędzają w nim wiele czasu.


„Leśny mądrala” to quiz, dzięki któremu można nie tylko sprawdzić i utrwalić wiedzę o lesie, ale przede wszystkim poznać wiele tajemnic i ciekawostek z życia lasu, jego historii, geografii. Quiz składa się z 364 pytań i odpowiedzi z takich przedmiotów jak: język polski, matematyka, przyroda, geografia, historia i technika. Można je odgadywać samodzielnie, podczas zabawy rodzinnej czy koleżeńskiej. Dla dzieci od 10 lat; cena – 19,80 zł.

„Leśna sznurowanka” – gra zawierająca 10 zestawów pytań i odpowiedzi o popularne rośliny i zwierzęta żyjące w naszych lasach.

Każdy temat został przedstawiony w postaci rysunków i podpisów. Rozwiązywanie zadań polega na łączeniu sznurkiem poszczególnych elementów i sprawdzaniu poprawnych odpowiedzi na specjalnym schemacie umieszczonym na odwrocie karty. Zabawa rozwija spostrzegawczość, przeznaczona do samodzielnej zabawy dla dzieci w wieku od ośmiu lat; cena – 30 zł.

„Od nasionka do drzewa, czyli jak rośnie las” to gra planszowa, dzięki której poznajemy cykl rozwoju drzew rosnących w lesie. Każdy gracz pokonuje własną ścieżkę wzrostu drzewa, aby przekonać się na mecie, które z nich wyrosło jako najdorodniejszy okaz. Gra uczy i bawi, ćwiczy pamięć oraz skłania do refleksji nad zależnościami w przyrodzie oraz zadaniami dotyczącymi ochrony i hodowli lasu. Przeznaczona dla 2–4 osób w wieku od ośmiu lat do zabawy  w domu, szkole oraz na zajęciach poza ławką szkolną. Ciekawa pomoc w zakresie edukacji ekologicznej; cena – 47 zł. Dostępna jest też wersja plenerowa tej gry – ma te same cele, zasady i treści, jednak przez swoją formę dodatkowo aktywizuje uczestników do ruchu na świeżym powietrzu. Rozwija umiejętność współpracy w zespole  i sprzyja integracji grupowej. Przeznaczona dla 6–8 osób od ośmiu lat do zabawy w plenerze lub w sali ćwiczeń; cena – 117 zł.

Wszystkie gry powstały z radości obcowania z lasem, odkrywania jego tajemnic. Każda została opracowana i wykonana w Polsce przez doświadczonego pedagoga i cenionego rysownika. Wszystkie zawierają elementy przyjazne środowisku naturalnemu. Oferta dostępna na stronie: www.bubo-bubo.pl i pod mailem: sklep@bubo-bubo.pl.

 

Monika Wysokowicz