Chodźże na pole!

8 czerwca 2021 12:51 2021 Wersja do druku

Koronawirus wiele zmienił – przede wszystkim to, w jaki sposób i gdzie spędzamy czas wolny. Po miesiącach życia w zamknięciu, pracy i nauki przy kuchennym stole jeszcze bardziej niż dotychczas poczuliśmy konieczność połączenia się z naturą.... I właśnie z tego powodu powstał spacerownik Chodźże na pole! autorstwa ekspertów z Fundacji Dzieci w Naturę, których  celem jest zachęcanie do obcowania z naturą poprzez edukację ekologiczną dzieci, młodzieży i rodziców.


Nowa publikacja pokazuje, że ten niełatwy okres nie musi oznaczać konieczności siedzenia w domu i rezygnacji z kontaktu z przyrodą. Uświadamia nam również, że fascynująca przygoda czeka bliżej, niż nam się wydaje – miasto też może być źródłem niebanalnych odkryć, które wywołają zachwyt zarówno u dzieci, jak i u dorosłych.

Spacerownik Chodźże na pole! to osiem ciekawie zaplanowanych tras, które udowadniają, że aby mieć kontakt z naturą, wcale nie trzeba wyjeżdżać z miasta. Forma e-booka pozwala planować trasy samodzielnych mikrowypraw i odkrywać potencjał drzemiący w dziedzictwie przyrodniczym Krakowa. Podpowiada gdzie iść, czego wypatrywać po drodze i jak się zachowywać. W końcu gród Kraka to jedno z najciekawszych miast w Europie, w którym znajdziemy piękne, dzikie łąki modraszkowe, nadrzeczne dżungle z lianami i bagnami, leśne rezerwaty, trochę niebezpieczne, ale fascynujące przyrodniczo kamieniołomy.

Pięknie ilustrowany, darmowy e-book jest dostępny dla każdego, kto chciałby poznać dziką i nieznaną przyrodę Krakowa na stronie www.dzieciwnature.pl. Dzika przyroda jest bliżej, niż nam się wydaje! 

Olga Maj