XXI Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym – Roczna przerwa w zmaganiach

18 listopada 2021 07:48 2021 Wersja do druku

Końcówka sierpnia na zawsze zapadnie w pamięć mieszkańcom Świlczy (Nadleśnictwo Głogów, RDLP w Krośnie), gdzie odbyły się XXI Mistrzostwa Polski Pracowników Lasów Państwowych w Tenisie Stołowym. Mimo rocznej przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa, w szranki stanęła liczna grupa zawodników z całego kraju. Po raz pierwszy w historii zmagań swoją drużynę wystawiła także DGLP z zastępcą dyrektora ds. ekonomicznych Krzysztofem Janeczko na czele.


Podczas trzydniowych zmagań rozegrano mnóstwo fascynujących meczy w kilku kategoriach. I tak w kategorii kobiet na podium stanęły: Bożena Pająk (Nadl. Stuposiany, RDLP w Krośnie), Aleksandra Dolak (Nadl. Szczecinek, RDLP w Szczecinku), Monika Idczak (Nadl. Legnica, RDLP we Wrocławiu). W kategorii mężczyzn medale między sobą podzielili: Andrzej Sas (Nadl. Drygały, RDLP w Białymstoku), Błażej Gola (Nadl. Daleszyce, RDLP w Radomiu), Daniel Buczyński (Nadl. Zaporowo, RDLP w Olsztynie). W kategorii kadry kierowniczej medale otrzymali: Piotr Niemiec (Nadl. Bytnica, RDLP w Zielonej Górze), Sławomir Lipski (RDLP w Łodzi), Sylwester Kupczyk (Nadl. Sławno, RDLP w Szczecinku). W grze podwójnej mężczyzn czołówka prezentowała się następująco: Andrzej Świerczek i Sebastian Rosołowski (Nadl. Karnieszewice i Nadl. Manowo, RDLP w Szczecinku), Błażej Gola i Krzysztof Gola (Nadl. Daleszyce, RDLP w Radomiu), Daniel Buczyński i Marcin Bykowski (Nadl. Zaporowo i Nadl. Susz, RDLP w Olsztynie).

Mistrzem drużynowym została RDLP w Szczecinku, wyprzedzając RDLP w Radomiu i RDLP w Olsztynie.

W przyszłym roku czekają nas dwie zmiany w regulaminie – pierwszą będzie wprowadzenie kategorii gry podwójnej kobiet, a drugą dopuszczenie do rozgrywek stażystów.

BaszA

 

Fot. Arch organizatorów.