Sygnaliści z Biłgoraja

21 czerwca 2011 12:51 2011 Wersja do druku

W maju, a dokładnie 28 dnia tegoż miesiąca, sygnaliści myśliwscy mieli do wyboru aż trzy miejsca w kraju, by zaprezentować swoje umiejętności. Konkursy odbywały się bowiem w Biłgoraju, Goraju i Lądku Zdroju. W Zespole Szkół Leśnych w Biłgoraju miał miejsce XI Kresowy Konkurs Sygnalistów Myśliwskich.Frekwencja uczestników bardzo ucieszyła organizatorów. Wystąpiło 65 solistów i 10 zespołów sygnalistów. Reprezentowali oni Zespół Szkół Leśnych w Biłgoraju, Zespołu Szkół Leśnych w Lesku, Technikum Leśne w Brynku, Zespół Szkół Leśnych w Miliczu, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, Zarząd Okręgowy PZŁ w Warszawie, Koło Łowieckie nr 78 „Cietrzew” w Szczebrzeszynie oraz Ośrodek Kultury i Rekreacji w Zwierzyńcu.

Zwycięzcami w kategorii indywidualnej zostali: w klasie A (3 sygnały trudne: Powitanie, Niedźwiedź na rozkładzie, Pobudka) Paulina Fira– Technikum Leśne w Brynku (I miejsce), Julia Królik – Uniwersytet Rolniczy w Krakowie (II miejsce), Piotr Świerczyński – Technikum Leśne w Brynku (III miejsce); w klasie B (3 sygnały średnio trudne: Dzik na rozkładzie, Daniel na rozkładzie, Posiłek) Paweł Błażytko – Technikum Leśne w Brynku (I miejsce),Dominika Dobrowolska – Technikum Leśne w Brynku (II miejsce), Aleksander Hołodniak- Zespół Szkół Leśnych w Lesku (III miejsce); w klasie C (3 sygnały łatwe: Koniec polowania, Zakaz strzału w miot, Zając na rozkładzie) NikodemBrzezicha – Zespół Szkół Leśnych w Miliczu (I miejsce), Ernest Mętel – Zespół Szkół Leśnych w Lesku (II miejsce), Mikołaj Multański - Zespół Szkół Leśnych w Miliczu (III miejsce); w klasie D (2 sygnały dowolne, dzieci) Jakub Kołodziej – Szkoła Podstawowa w Tereszpolu.

Zwycięskie zespoły to: w klasie G (sygnały: Powitanie, Pobudka, Łoś na rozkładzie) Zespół Sygnalistów Myśliwskich Technikum Leśnego w Brynku (I miejsce), Zespół Sygnalistów Myśliwskich „Hagard” z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie (II miejsce), Zespół Sygnalistów Myśliwskich „Echo” z ZO PZŁ w Warszawie (III miejsce); w klasie B (sygnały: Dzik na rozkładzie, Wilk na rozkładzie, Drapieżnik na rozkładzie) Zespół Sygnalistów Myśliwskich „Tropem Wilka” z Zespołu Szkół Leśnych w Lesku (I miejsce), Zespół Sygnalistów Myśliwskich „Darz Bór” z Zespołu Szkół Leśnych w Biłgoraju (II miejsce); w klasie C (sygnały: Koniec polowania, Zbiórka myśliwych, Apel na łowy) Zespół Sygnalistów Myśliwskich z Zespołu Szkół Leśnych w Miliczu (I miejsce), Zespół Sygnalistów Myśliwskich „Darz Bór” z Zespołu Szkół Leśnych w Lesku (II miejsce), Zespół Sygnalistów Myśliwskich z Zespołu Szkół Leśnych w Biłgoraju (III miejsce).

Wystąpił również chór myśliwski „Knieja” z ZO PZŁ w Zamościu, zaskakując repertuarem nie tylko myśliwskim.

W ramach XI Kresowego Konkursu Sygnalistów Myśliwskich tradycyjnie odbył się też konkurs wabienia jelenia, kozła i lisa.

 

Tekst: Kamila Zięba.

Fot. Jacek Palikot