Leśnicy z kręglami

4 maja 2011 07:52 2011 Wersja do druku

Dnia 16 kwietnia odbył się we Wronkach szósty z kolei turniej kręglarski leśników pilskich. Organizatorem zawodów był Związek Leśników Polskich w RP w Nadleśnictwie Wronki przy współudziale Nadleśnictwa Wronki z nadleśniczym - Zbigniewem Gzylem na czele.


Rankiem do Wronek na Kręgielnię dotarły wszystkie zgłoszone drużyny z Nadleśnictw RDLP w Pile oraz zaproszone gościnnie drużyny z nadleśnictw Oborniki i Gryfice. Swoją obecnością zaszczycił nas również przewodniczący ZLP Regionu Pilskiego - Włodzimierz Wojtczak. Oficjalne otwarcie zawodów odbyło się około godziny 9.00. W imieniu gospodarzy zawodników i gości przywitał nadleśniczy Zbigniew Gzyl oraz przewodniczący ZLP w RP w Nadleśnictwie Wronki - Wiesław Grzywaczewski.
Zawody przebiegały w ciepłej i serdecznej atmosferze. Równolegle, w pobliskiej sali sportowej odbywały się zawody tenisa stołowego, konkurencje rzutów do kosza oraz rzutów lotką. Dodatkową atrakcją VI Turnieju Kręglarskiego we Wronkach była nagroda specjalna: lodówko-zamrażarka firmy, którą po „rzucie śmierci” wygrał zawodnik z Nadleśnictwa Tuczno - Bartosz Majer. Ponadto wiatrówkę sportową otrzymał zawodnik, który „wykulał” najwięcej dziewiątek - Jarosław Libera z Nadleśnictwa Krzyż. Organizatorzy pomyśleli również o uhonorowaniu najlepiej dopingującej drużyny, którą okazał się debiutująca drużyna z Tuczna. 
Puchary i medale wręczyli: zastępca dyrektora ds. ekonomicznych Janusz Perkowski, nadleśniczy Zbigniew Gzyl, Włodzimierz Wojtczak oraz Wiesław Grzywaczewski. Zawodnicy wyjechali z Wronek z atrakcyjnymi nagrodami, przewidzianymi dla tych, którzy uplasowali się w zawodach kręglarskich w pierwszej dziesiątce wśród Pań oraz w pierwszej piętnastce wśród Panów. Dodatkowo w konkurencjach: tenisa stołowego, rzutów do kosza oraz rzutów lotką zostały nagrodzone pierwsze trzy osoby.
Zawody kręglarskie miały nie tylko charakter sportowy. Służyły integracji środowiska pilskich leśników, nawiązaniu nowych znajomości oraz spotkaniu starych znajomych ze studiów. Wierzymy, że w przyszłym roku spotkamy się po raz kolejny. Gwarantujemy dobrą zabawę! Do zobaczenia za rok!

Oto wyniki VI Turnieju Kręglarskiego

I KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA

1 miejsce – Nadleśnictwo Wałcz I – 668 pkt.
2 miejsce – Nadleśnictwo Wronki – 652 pkt.
3 miejsce – Nadleśnictwo Sarbia – 647 pkt.

II KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA

PANIE:
1 miejsce – Szczepańska Elżbieta (Nadleśnictwo Wałcz I) – 221 pkt.
2 miejsce – Westerska Paulina (Nadleśnictwo Zdrojowa Góra) – 218 pkt.
3 miejsce – Machaj Małgorzata (Nadleśnictwo Wronki) – 217 pkt.

PANOWIE
1 miejsce – Łakomy Łukasz (Nadleśnictwo Durowo) – 227 pkt.
2 miejsce – Gębala Janusz (Nadleśnictwo Krucz) – 226 pkt.
3 miejsce – Andrzejewski Krzysztof (Nadleśnictwo Sarbia) – 225 pkt.

Wyniki pozostałych konkurencji:

I TENIS STOŁOWY
1 miejsce – Bzdręga Antoni (Nadleśnictwo Trzcianka I)
2 miejsce – Andrzejewski Krzysztof (Nadleśnictwo Sarbia)
3 miejsce – Majewski Artur (Nadleśnictwo Mirosławiec II)

II RZUT DO KOSZA
1 miejsce – Łakomy Łukasz (Nadleśnictwo Durowo)
2 miejsce – Westerska Paulina (Nadleśnictwo Zdrojowa Góra)
3 miejsce – Nagiewicz Roman (Nadleśnictwo Człopa)

III RZUT LOTKĄ
1 miejsce – Młynarczyk Maciej (Nadleśnictwo Wronki)
2 miejsce – Tembołowski Krzysztof (Nadleśnictwo Potrzebowice)
3 miejsce – Misiak Andrzej (Nadleśnictwo Człopa)

Tekst : Adam Woźniak
Fotografie: Marek Nowak