Zagospodarowanie turystyczne – Plan na kompleks „Riese”
Nadleśnictwo Wałbrzych (RDLP we Wrocławiu) ujawniło 24 września koncepcję zagospodarowania ponazistowskiego kompleksu „Riese” w Górach Sowich. Na początku roku jednostka Lasów Państwowych wypowiedziała najem spółce Centrum Muzealno-Turystyczne „Olbrzym”, które zarządzało obiektem od 2003 roku. Jako przyczynę tej decyzji nadleśnictwo podało wówczas niedostateczne zabezpieczenie przez najemcę interesu Skarbu Państwa.