29 listopada 2019

Polityka – Nowy skład KOŚZNiL

Dzień po inauguracji Sejmu IX kadencji i ślubowaniu posłów, 13 listopada został ogłoszony nowy skład stałej sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa. Do zakresu jej działania należą sprawy ochrony i kształtowania środowiska oraz ochrony nieodnawialnych jego zasobów, geologii oraz leśnictwa i gospodarki leśnej. W jej skład weszło 33 parlamentarzystów. Niestety, z leśników w jej gronie znalazł się tylko Dariusz Bąk (PiS), a posłów legitymujących się wykształceniem przyrodniczym – ledwie garstka.

25 listopada 2010

Co z ustawą?

Pierwsze (przyspieszone) czytanie projektu nowelizacji ustawy o finansach publicznych odbyło się w  Sejmie we wtorek 23 listopada. Dyskusji była bardzo burzliwa, gdyż kilkunastu mówców zadawało trudne pytania wiceminister finansów  Hannie Majszczyk (szef resortu, minister Rostowski był tradycyjnie nieobecny). Wystąpieniom posłów przysłuchiwała się z galerii dla publiczności grupa leśników, ściągniętych wobec niespodziewanie zmienionego porządku obrad w trybie alarmowym.

10 lipca 2010

Komisja wyjątkowo zgodna

Dokładnie dwie godziny trwało posiedzenie sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa, poświęcone wyłącznie projektowi włączenia Lasów Państwowych do systemu finansów publicznych. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele DGLP z dr. Marianem Piganem na czele, oraz działających w Lasach związków zawodowych i innych organizacji. Szefowie zainteresowanych resortów – środowiska i finansów – nie przybyli, wysyłając na komisję podsekretarzy stanu. Ministerstwo Środowiska reprezentował wiceminister Janusz Zaleski, a Ministerstwo Finansów wiceminister Dominik Radziwiłł.