INTERFORST 2022 na najlepszej drodze

10 maja 2022 08:03 2022 Wersja do druku

Targi INTERFORST, które odbędą się w dniach 17–20 lipca 2022 r. na terenach wystawowych w Monachium, zapowiadają się bardzo pozytywnie. Zbliżająca się edycja jest w stanie powtórzyć sukces osiągnięty przez organizatorów targów w 2018 r., kiedy to wiodące wydarzenie w branży leśnej zostało bardzo wysoko ocenione i uzyskało wiele pozytywnych rekomendacji. W tym roku jest to możliwe dzięki dużemu zainteresowaniu wystawców, a także zaplanowanym pokazom specjalnym, które będą towarzyszyły konferencjom, sympozjom i prezentacjom.


Petra Westphal, dyrektor targów INTERFORST, jest zadowolona, ​​ponieważ, jak sama mówi: – Jesteśmy na dobrej drodze. Widać oznaki wzrostu zainteresowania targami w skali międzynarodowej, co w obecnych warunkach nie mogło być brane za pewnik, a co dowodzi, że branża leśna będzie nadal potrzebowała takiej formuły do tworzenia platformy wymiany doświadczeń i nawiązywania kontaktów z klientami.

Powierzchnia wystawiennicza tegorocznej edycji targów INTERFORST to ok. 80 tys. m2 (11 tys. m2 powierzchni w hali B6 oraz 69 tys. m2 powierzchni zewnętrznej). Organizatorzy spodziewają się ok. 450 wystawców i liczą na obecność ponad 50 tys. odwiedzających. – Podczas ostatnich targów INTERFORST 36% wystawców przyjechało z zagranicy. Naszym celem jest zwiększenie udziału gości zagranicznych do 40% – wyjaśnia Westphal. Przyczyni się do tego również wybór Czech jako kraju partnerskiego INTERFORST. – Widzimy duży potencjał na rynku południowo-wschodniej Europy, zwłaszcza jeśli chodzi o odwiedzających. W związku z tym Republika Czeska zostanie uwzględniona we wszystkich pozycjach programu ramowego. Jeden z dwóch warsztatów organizowanych we współpracy z Niemieckim Towarzystwem Rolniczym (DLG) także koncentruje się na Europie Południowo-Wschodniej – dodaje pani dyrektor.

Kolejnym ważnym elementem targów INTERFORST są wydarzenia naukowe i praktyczne oraz pokazy specjalne. W 2022 r. w centrum uwagi będą takie tematy, jak:

  • Konwersja lasów / zmiana klimatu;
  • Linie konserwacji i użytkowania lasów;
  • Technologia leśna i cyfryzacja.

Ponadto w hali B6 i na terenach zewnętrznych, także w tej edycji, odbędą się pokazy specjalne INTERFORST zorganizowane przez Radę Nadzorczą Prac Leśnych i Techniki Leśnej (KWF), Stowarzyszenie Producentów Jakościowych Roślin Leśnych (EZG), Niemieckie Ustawowe Ubezpieczenie Wypadkowe (DGUV) i Ubezpieczenie Społeczne dla Rolnictwa, Leśnictwa i Ogrodnictwa (SVLFG). Specjalny pokaz, który ma na celu prezentację przyszłych trendów, po raz pierwszy zostanie uzupełniony przez Leśną Arenę Treningową (DLG).

Miejscem spotkań biznesowych, naukowych i politycznych będzie zielona kanapa (umieszczona w B6) wykorzystywana przez bawarskie Ministerstwo Żywności, Rolnictwa i Leśnictwa oraz Bawarskie Zrzeszenie Właścicieli Lasów.

Zapraszamy serdecznie wszystkich specjalistów oraz osoby zainteresowane branżą leśną do odwiedzenia targów w Monachium. Poważni przemysłowcy, wyspecjalizowani usługodawcy i liczni eksperci z dziedziny ekonomii, nauki oraz polityki spotkają się na jednym kompaktowym wydarzeniu.

Bilety dostępne na stronie organizatora: interforst

 

 

 

Fot.: Messe München