Bajarze z Leśnej Polany

14 marca 2022 10:57 2022 Wersja do druku

OKL w Gołuchowiezaprasza na udział w Ogólnopolskim Konkursie „Bajarze z Leśnej Polany” im. redaktora Andrzeja Zalewskiego.

Gawędziarze, podzielcie się z nami leśnymi opowieściami! Mogą nimi być osobiste przeżycia, wspomnienia o lesie zebrane wśród bliskich, historie prawdziwe lub te, które podpowiada wam wyobraźnia. Chętnie posłuchamy, jak piękną polską mową kreślicie obraz przyrodniczego bogactwa i miejsca człowieka w tej mozaice kolorów, zapachów oraz brzmień.
Rozbudźcie wyobraźnię słuchaczy. Ubierajcie opowieść w staromodne słowa albo snujcie współczesną narrację. Stosujcie językowe zabawy, wplatajcie ulubione słówka i powiedzonka, rymujcie, jeśli taka wasza wola. Kiedy będziecie gotowi, nagrajcie swoje wystąpienie w formie wideo i prześlijcie do Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie, organizatora konkursu. Oceni je jury. Na laureatów czekają nagrody o wartości: 2000 zł, 1000 zł i 500 zł oraz wyróżnienia w formie upominków.
Tegoroczny konkurs odbędzie się 26 i 27 maja. W pierwszym dniu wyemitujemy nadesłane filmy na naszej stronie internetowej, w kolejnym – spotkamy się w Gołuchowie na uroczystym wręczeniu nagród. Na zgłoszenia udziału czekamy do 31 marca, a na materiał filmowy – do 22 kwietnia br.

 

"Las Polski" jest patronem medialnym (od wielu lat) tego wydarzenia.