XIV Ogólnopolski i X Międzynarodowy Festiwal Filmów Ekologicznych - 16-20 maja 2016 r.

15 lutego 2016 10:19 2016 Wersja do druku

XIV Ogólnopolski i X Międzynarodowy Festiwal Filmów Ekologicznych im Macieja Łukowskiego "Ekofilm" odbędzie się w dniach 16-20 maja 2016 r. w Nowogardzie.

Festiwal jest przeglądem twórczości filmowej poświęconej problemom ekologii oraz ochrony środowiska. Głównym trzonem festiwalu jest międzynarodowy konkurs na najlepszy film krótkometrażowy o tematyce ekologicznej. Do udziału w filmowej części festiwalu swoje prace zgłaszać mogą zarówno twórcy działający w filmowym ruchu amatorskim, jak i profesjonaliści. Filmy zakwalifikowane do konkursu oceni i nagrodzi profesjonalne jury, którego przewodniczącym zostanie znany polski filmowiec Jan Jakub Kolski. Dla twórców najlepszych filmów przewidziano nagrody finansowe i rzeczowe.

Festowalowi towarzysza prelekcje, warsztaty, wystawy, spotkania z twórcami zajmującymi sie ekologią i ochroną środowiska, targi produktów i technologii ekologicznych, koncerty i inne działania artystyczne. Imprezę poprzedzi Miesiąc Ekologiczny, podczas którego zorganizowane zostaną ogólnodostępne działania prozdrowotne (m.in. warsztaty jogi, aeroboxingu, nordic walking na miejskich błoniach), projekcje filmów fabularnych o tematyce ekologicznej dla dzieci i dorosłych oraz spotkania z zaproszonymi gośćmi. Odbędą sie także targi, których celem jest propagowanie idei ekologicznych i życia w zgodzie ze środowiskiem naturalnym. Koncepcja targów skupiona jest na promocji ekologicznych technologii związanych z recyklingiem oraz wykorzystywaniem odnawialnych źródeł energii, a także promocji i popularyzacji żywności ekologicznej, naturalnej i niskoprzetworzonej oraz kosmetyków i środków czystości, których skład oparty jest wyłącznie na składnikach pochodzenia naturalnego. Gościem specjalnym tegorocznych targów będzie piosenkarka Reni Jusis.

Szczegółowe informacje i regulamin znajdują się na stronie internetowej Nowagardzkiego Domu Kultury.