Targi Las-Expo - Różnorodność pojazdów i maszyny w akcji

30 stycznia 2024 13:13 2024 Wersja do druku

Szeroki wybór samochodów do załadunku i transportu drewna wyróżni najbliższą edycję Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi Las-Expo. Producenci i dystrybutorzy w Targach Kielce od 8 do 10 marca 2024 r. zaprezentują liczne specjalistyczne nowości.


 

Zwiedzający będą mogli zobaczyć też w akcji traki, rębaki i pilarki. Ostatnie targi gospodarki leśnej Las-Expo zajęły rekordową powierzchnię, dwukrotnie większą niż w roku 2022. Najbliższe wydarzenie zapowiada się równie okazale i interesująco. – Przestrzeń wypełnią najnowsze pojazdy służące do przewozu drewna, wszelkie maszyny do pracy w lesie i w tartaku. Miejsca zajmą też specjalistyczne urządzenia do pielęgnacji drzewostanów i cięcia gałęzi. Część firm planuje zwiększyć swoje przestrzenie ekspozycyjne – mówi Agnieszka Dąbrowska, menedżer projektu Las-Expo w Targach Kielce. – Ważnym i oczekiwanym elementem targów od lat są pokazy na żywo. Zwiedzający, przyglądając się pracującym maszynom, przekonują się o efektywności, precyzyjności i jakości wykonywanych zadań.

W akcji zobaczymy pilarki taśmowe, traki, rębaki, łuparki renomowanych producentów. Na stoiskach firm wiedzą i radą będą służyli eksperci. Uwagę widzów przyciągną także pokazy pracy pilarek łańcuchowych. Nie zabraknie najnowszych ciągników, wózków widłowych, koparek, maszyn do koszenia, także robotów zdalnie sterowanych do prac na trudnym terenie. – Innowacyjne rozwiązania kładą nacisk na efektywność i bezpieczeństwo – podkreśla Agnieszka Dąbrowska.

Tradycją jest, że wydarzenie rozpoczyna sygnał myśliwski grany przez Zespół Sygnalistów Myśliwskich RDLP w Radomiu oraz uczniów Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku. Dobrze znana branży melodia otworzy także tegoroczne targi. Lasy Państwowe, związane z targami branży leśnej od lat, przygotują swoje stoisko.

Targom Las-Expo towarzyszy wystawa techniki rolniczej Agrotech. „Las Polski” jest patronem medialnym wydarzenia.

Red.