Nadleśnictwo Kliniska (RDLP w Szczecinie) - Maraton i grzybobranie

13 lutego 2018 13:11 2018 Wersja do druku

W słoneczną sobotę 30 września w jesiennej scenerii Puszczy Goleniowskiej na terenie Nadleśnictwa Kliniska już po raz piąty odbyła się impreza edukacyjno-sportowa „Wielkie Grzybobranie i Maraton Puszczy Goleniowskiej”, przygotowana przy współpracy ze Stowarzyszeniem ProGDar Marathon Team oraz Goleniowskim Domem Kultury. 
Dla uczestników imprezy leśnicy przygotowali liczne konkursy wiedzy o lesie oraz zabawy rodzinne. Nie zabrakło też występów artystycznych m.in. młodych solistek z Goleniowskiego Domu Kultury. 
Podczas imprezy wręczono nagrody w konkursie fotograficznym „Las w fotografii” organizowanym przez RDLP w Szczecinie. Była to również okazja do przekazania nagród w konkursie podsumowującym projekt edukacyjny „Las – dobre sąsiedztwo”, którego pomysłodawcami były nadleśnictwa Kliniska i Gryfino.
W zorganizowanej po raz piąty biegowej imprezie uczestniczyło 229 biegaczy, którzy mierzyli się z trasami maratonu (42,2 km), półmaratonu (21,1 km) i ćwierćmaratonu (10,5 km). Bieg w limicie czasowym ukończył komplet startujących. Wszyscy uczestnicy otrzymali na mecie pamiątkowe drewniane medale. Na zwycięzców poszczególnych kategorii czekały statuetki, również wykonane z drewna.

W Wielkim Grzybobraniu wystartowało 27 drużyn rodzinnych. Wśród grzybiarzy wyróżniono trzy drużyny rodzinne z największą liczbą grzybów, a zwycięzcy otrzymali pamiątkową statuetkę w kształcie grzyba. Obfity w dary lasu rok przyniósł niemałe zbiory. Pierwsze miejsce zajęła drużyna, która zebrała 2,695 kg, drugie miejsce przypadło rodzinie z wynikiem 2,675 kg, a trzecie za rezultat 2,420 kg. 
Uczestnicy Wielkiego Grzybobrania i Maratonu Puszczy Goleniowskiej przede wszystkim aktywnie spędzili czas na łonie natury, łącząc przyjemne z pożytecznym.
Małgorzata Rył 
Nadleśnictwo Kliniska