Nadleśnictwo Browsk - Białowiescy leśnicy w CZD

22 lutego 2017 13:16 2017 Wersja do druku

Nadleśnictwo Browsk od 2011 r. współpracuje z Centrum Zdrowia Dziecka w podwarszawskim Międzylesiu. Dwa razy w roku przekazuje upominki dla małych pacjentów oddziału kardiochirurgii. W tym roku po raz pierwszy udało nam się odwiedzić dzieci osobiście.


Delegacja w składzie: Robert Miszczak (nadleśniczy), Urszula Olejnicka (zastępca nadleśniczego) oraz pisząca te słowa wraz z reprezentacją Przedszkola nr 2 w Hajnówce – Iwoną Raszkiewicz oraz Bożeną Janicką wyruszyła do CZD (17stycznia) z misją – wywołaniem uśmiechu na twarzach młodych pacjentów.

 


Fot. U. Olejnicka

 

Przewodnikiem po Centrum była Katarzyna Gardzińska, rzecznik prasowy placówki. Na początku odwiedziliśmy oddział dzienny chemioterapii. Kilkoro młodych pacjentów otrzymało książki, maskotki i inne drobne upominki. Jednak najwięcej uśmiechu wywołał Pan Puszczyk, maskotka nadleśnictwa, który zapoznawał się z najmłodszymi i chętnie opowiadał o życiu zwierząt.

Na oddziale kardiochirurgii, po odwiedzeniu najmłodszych pacjentów niemogących opuścić łóżek, przyszedł czas na spotkanie w świetlicy. Przeczytaliśmy razem leśną bajkę oraz opowiadanie o Żubrze Pompiku, dobrze już znanym puszczańskim bohaterze. Zarówno dzieci, jak i ich rodzice słuchali z zainteresowaniem historii o zwierzętach. Opowiedzieliśmy im także, czym zajmują się leśnicy i jak ich rozpoznać w lesie.

Podczas spotkania rozmawialiśmy też nt.porozumienia o długoterminowej współpracy z CZD, która byłaby nie tylko urozmaiceniem trudnych chwil spędzanych w klinice. Pozwalałaby także młodym pacjentom poszerzyć wiedzę i poznać bliżej Puszczę Białowieską.

Julia Melchior

(Specjalista ds. edukacji leśnej w Nadleśnictwie Browsk)