Nadleśnictwo Spychowo - Sygnalistki mają swój konkurs

14 października 2015 09:56 2015 Wersja do druku


Przez dwa dni (21–22 sierpnia) nad Jeziorem Spychowskim roznosił się dźwięk myśliwskich rogów. Odbywały się tam XI Mazurski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich im. Tomka Napiórkowskiego oraz I Ogólnopolski Konkurs Sygnalistek Myśliwskich. Muzykanci zmagali się z nutami przy wyjątkowo pięknej pogodzie – zazwyczaj konkursowi towarzyszyło oberwanie chmury.


Pierwszy dzień poświęcono kameralnym przesłuchaniom blisko setki solistów, którzy jeszcze tego samego dnia mogli zrelaksować się podczas spływu kajakowego. Następnego dnia trębaczy można było usłyszeć na mszy i w trakcie uroczystego przemarszu do amfiteatru. Tam najwięcej emocji wzbudziła rywalizacja 13 pań. Najlepsza okazała się Magdalena Czerwonka, kierująca zespołem sygnalistów na zamku w Bytowie.
              Fot. UZ (2)


Damski pierwiastek obecny był nie tylko na scenie. Gośćmi i widzami konkursu były bowiem znamienite panie, m.in. podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska Katarzyna Kępka, dyrektor RDLP w Olsztynie Małgorzata Błyskun (jedyna kobieta pełniąca tę funkcję), posłanka Urszula Pasławska (PSL). Goście imprezy nie tylko słuchali sygnałów, ale i podziwiali myśliwskie stroje, zachwycali się tradycyjnymi rasami psów. Te popis wokalnych umiejętności dały na scenie podczas odgrywania sygnału kierowanego właśnie do czworonogów. Goście chętnie zaglądali do prasy – „Lasu Polskiego” i „Braci Łowieckiej”, które patronowały wydarzeniu, i na stoiska edukacyjne przygotowane przez Nadleśnictwo Spychowo, LKP Lasy Mazurskie i PZŁ. Mistrzostwom towarzyszyła wystawa prac pleneru malarskiego i aukcja obrazów. Kulminacyjnym momentem zawodów był jednak koncert odegrany na 100 rogach.

Wśród solistów mistrzowskiej klasy A najlepszy był Adam Jeżdżewski Nadleśnictwo Spychowo). Najlepszym zespołem (klasa G) okazał się Akteon z SGGW w Warszawie. Laur przypadł im także w klasie muzyki myśliwskiej (MB).

Pełna lista zawodników i zwycięzców poszczególnych kategorii jest dostępna na stronie internetowej www.muzyka.mysliwska.pl.

UZ