Nadleśnictwa Cisna i Baligród - Tropem wilka na rowerach

3 października 2014 12:15 2014 Wersja do druku

W zorganizowanych przez nadleśnictwa Cisna i Baligród zawodach w kolarstwie górskim „Tropem wilka i rowerów kilka”, po leśnych drogach ścigało się 50 zawodników. Trasy, o długości 20 km (senior) i 4 km (junior), nie były proste. Szutrowa nawierzchnia, ostre zakręty, a przede wszystkim profil trasy dały się we znaki wszystkim zawodnikom. Trudy rekompensowała piękna pogoda i niesamowite widoki, których nie brakuje w tym jednym z najpiękniejszych zakątków Bieszczadów.


Promocja turystyki rowerowej w górach oraz integracja turystów i braci leśnej zaowocowały imprezą, nad którą patronat honorowy sprawował dyrektor RDLP w Krośnie. Sąsiadujące ze sobą nadleśnictwa Cisna i Baligród sumienne podzieliły się obowiązkami i to właśnie organizacja imprezy została szczególnie pozytywnie oceniona przez uczestników i kibiców. Uroczyste wręczenie nagród brawurowo poprowadził najbardziej obecnie znany bieszczadzki leśnik, a zarazem gospodarz imprezy, Kazimierz Nóżka, a dzielnie starał się mu dotrzymać kroku niżej podpisany. Salwy śmiechu wzbudziło przyznanie nagród specjalnych, m.in.: złotej szprychy dla najzgrabniejszej uczestniczki czy złotego hamulca dla zawodnika najdłużej podziwiającego walory trasy.


                    Fot. Arch. organizatorów

Pierwszą edycję zawodów w kategorii open wygrał Marcin Musiałowski z Ustrzyk Górnych. Wśród kobiet zwyciężyła Iwona Czerwień, która okazała się również najlepsza w kategorii leśników. Pani Iwona pracuje na co dzień w krośnieńskiej dyrekcji, ale, jak widać, ma również czas na trening rowerowy. Spośród leśników nie miał sobie równych Miłosz Kabała z Ustrzyk Dolnych. Kategorię junior wygrali Tymoteusz Kobus i Anna Sobota.

Druga edycja już za rok, dlatego namawiamy wszystkich do przyjazdu na zawody w Bieszczady pod koniec wakacji. Pogoda jest już zamówiona, a na trasie na pewno spotkacie nisko przelatujące bieszczadzkie anioły.


"Las Polski" patronował wydarzeniu.


Mateusz Świerczyński

Nadleśnictwo Cisna