RDLP w Lublinie - Z Bogiem nad Bugiem

15 lipca 2014 13:15 2014 Wersja do druku

Ok. 300 leśników wraz z rodzinami, z 10 nadleśnictw RDLP w Lublinie i sąsiednich dyrekcji LP, wzięło udział w III Pielgrzymce Leśników Podlasia do sanktuarium maryjnego w Kodniu nad Bugiem. Inicjatorem i głównym organizatorem spotkania (14 czerwca) było Nadleśnictwo Chotyłów.
Pielgrzymkę zapoczątkował przemarsz z placu przed Bazyliką Kodeńską do kościoła pw. Ducha Św. Podczas mszy, będącej centralnym punktem pielgrzymki, kustosz sanktuarium o. Bernard Briks, przypominał o konieczności zachowania dziedzictwa polskich lasów. Nawiązując do 90-lecia LP w Polsce, a także 70. rocznicy powstania lubelskiej dyrekcji LP, podkreślał wagę zachowania struktury organizacyjnej LP.


                   Fot. H. Marciniuk

– Integralną częścią spotkania są też wspólne posiłki. Przygotowują je pracownicy Nadleśnictwa Chotyłów, a szczególnymi względami cieszą się dania z dziczyzny i specjały kuchni staropolskiej, przygotowywane przez leśniczego Stanisława Pietrusika i jego żonę Danutę, pasjonatów kuchni – podkreśla Mariusz Kiczyński, zastępca nadleśniczego.

Małgorzata Kołodziejczyk