Mistrzostwa Polski Leśników w Tenisie Stołowym

2 grudnia 2010 08:23 2010 Wersja do druku

Tegoroczna edycja mistrzostw odbyła się w Koszalinie. Mimo niełatwej atmosfery w Lasach, trzydniowe zmagania reprezentantów z całej Polski można zaliczyć do wyjątkowo udanych, co podkreślali w rozmowach nie tylko zawodnicy.


Mistrzem Polski leśników w grach singlowych został Andrzej Świerczek, reprezentant RDLP w Szczecinku, a jednocześnie zawodnik Klubu Sportowego „Darz Bór” Karnieszewice. Indywidualnie miejsce drugie wywalczył Tomasz Wrzalik z RDLP w Łodzi, a miejsce trzecie przypadło reprezentantowi RDLP w Białymstoku Romanowi Skrzekutowi.

W klasyfikacji drużynowej również zwycięzcami zostali zawodnicy RDLP w Szczecinku, w składzie: Andrzej Świerczek, Zbigniew Kuszlewicz, Sebastian Rosołowski i Leszek Duda. Miejsce II zajęła ekipa z Radomia, reprezentowana przez Krzysztofa Golę, Tomasza Sobczyka, Ryszarda Kruka i Zbigniewa Ziętka. Brąz wywalczyli reprezentanci RDLP w Poznaniu, w składzie: Jarosław Musiał, Piotr Brylewski, Grzegorz Lechowicz i Olaf Hołodniak.

Niezwykle emocjonujące gry deblowe wyłoniły mistrzów z RDLP w Białymstoku – Roman Skrzekut i Stanisław Gąsior. Srebro zdobył duet Andrzej Świerczek i Zbigniew Kuszlewicz, a na najniższym szczeblu podium stanęli Piotr Mikuła i Rafał Konczalski z Gdańska.

W zawodach rozegrana została również kategoria kadry kierowniczej. Najlepsi nadleśniczowie-pingopongiści to w kolejności: Piotr Niemiec (Nadleśnictwo Bytnica), Leszek Skubis (Nadleśnictwo Płaska), Sylwester Kupczyk (Nadleśnictwo Sławno).

Uroczysta ceremonia podsumowania mistrzostw, z udziałem dyrektora RDLP w Szczecinku Sławomira Cichonia, nadleśniczego Nadleśnictwa Karnieszewice Jarosława Staniszewskiego oraz burmistrza Sianowa Ryszarda Wątroby, prowadzona przez szefa organizacyjnego, była owocna w nagrody, dyplomy i puchary. Wstępnie ustalono miejsce kolejnych mistrzostw, których gospodarzem będzie RDLP w Łodzi.

 

Zbigniew Kuszlewicz

 

Tutaj znajdziecie wyniki.