Tuchola na targach

2 listopada 2010 15:47 2010 Wersja do druku

We wrześniu odbyły się Targi Myśliwskie w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy. Zaprezentował się na nich Zespół Szkół Leśnych w Tucholi.

W Myślęcinku – 11 września 2010 r. – stoisko promocyjne szkoły cieszyło się dużym zainteresowaniem odwiedzających. Dzieci zachwycone były możliwością dotknięcia spreparowanych zwierząt, starsi chętnie zapoznawali się z ofertą edukacyjną oraz filmem promocyjnym technikum. Podczas imprezy kilkakrotnie swoje umiejętności prezentowali sygnaliści ze szkolnej grupy „Jenot”. Z ogromną uwagą słuchano także ucznia klasy IV, należącego do koła sokolników „Raróg”, który opowiadał o trudach i radościach płynących z opieki nad tymi drapieżnymi ptakami. Znaleźli się śmiałkowie, którzy pozowali do zdjęć z towarzyszącym mu myszołowem. Dużą publikę zgromadziła również prezentacja drużyny pilarzy, którzy mistrzowsko przeprowadzili pokaz okrzesywania, ścinki na trenażerze, przerzynki złożonej oraz zmiany łańcucha. Uczniom Zespołu Szkół Leśnych towarzyszyły także dwa psy myśliwskie – terier niemiecki i foksterier krótkowłosy.  

Targi myśliwskie, które odbyły się w Myślęcinku zainaugurowały nowy cykl targów na terenie Bydgoszczy. Impreza skupiła firmy z branży myśliwskiej, łowieckiej i leśnej. Podczas dwóch dni targów odbyły się m.in. pokazy psów myśliwskich, sygnalistów, oraz konferencja naukowa poświęcona poprawie populacji zwierzyny drobnej (kuropatwa i zając). Także smakosze kuchni myśliwskiej znaleźli coś dla siebie – jej tajniki zdradził słynny kucharz – Grzegorz Russak

Tekst: Alicja Kaczmarek

Fot: ze zbiorów szkoły