Dzika książka o dzikach i o ich kuzynach

14 lipca 2021 12:34 2021 Wersja do druku

Któż lepiej mógłby opowiedzieć naszym milusińskim o życiu leśnych zwierząt niż autorka mieszkająca na skraju lasu, która dzień po dniu z zaciekawieniem obserwuje otaczającą ją przyrodę. „Dzika książka…” to propozycja niezwykle barwna, kolorowa i ciekawa.


Jest ona co prawda skierowana do młodego czytelnika, jednak ogrom ciekawostek zainteresuje także tych, którzy z książek dla dzieci dawno już wyrośli (co więcej, przyda się m.in. edukatorom leśnym, którzy znajdą w niej masę ciekawych form opowieści o zwierzynie). Bo jak można nie zachwycić się książką, która poza doskonałą merytorycznie treścią jest tak ładna? Duży format, twarda oprawa, dopracowane szczegóły edytorskie i piękne barwne ilustracje wykonane przez autorkę sprawiają, że ta „dzika” książka urzeka nie tylko treścią, ale także wyglądem. Treść jest w dodatku zgrabnie poukładana i przekazana bardzo przystępnym językiem. Młody przyrodnik dowie się z kart tej książki, jak wygląda „drabina społeczna” u dzików, jaka jest ich anatomia, co jedzą te zwierzęta i jakie mają znaczenie dla leśnego ekosystemu. Pozna również dalekich krewnych dzików i odkryje, w którym zakątku świata można spotkać np. świnię brodatą. Książka zawiera przy tym wiele zagadek i ćwiczeń na spostrzegawczość, które sprawią każdemu dużo frajdy.
Ale to nie wszystko! Czy zastanawialiście się kiedyś, jak brzmi mowa dzika w różnych krajach? W tym zakresie autorka również zaspokoi Waszą ciekawość, przedstawiając brzmienie mowy dzików w różnych wariantach. Dzięki temu i mali, i nieco więksi poznają nie tylko ogrom ciekawostek o zwyczajach tych zwierząt, ich wyglądzie i specyfice życia, ale także odkryją językowe ciekawostki, które być może zainspirują je do nauki innego języka. Groin! Groin! (grłę! grłę!), mili Państwo, rzekną dziki po francusku, więc czy dogadałyby się one z naszymi polskimi mieszkańcami lasu?

PK
Książka jest do zdobycia w naszym konkursie plastycznym „Moja najciekawsza przygoda w lesie”. Więcej szczegółów
w nr. 11/2021 (na s. 39).