Repelenty Moskilex

26 maja 2021 08:27 2021 Wersja do druku

Sezon na ukąszenia kleszczy, komarów i innych owadów rusza pełną parą. Co roku producenci repelentów na takich nieproszonych gości proponują nam coraz to nowe preparaty. Wiele z nich bywa niezbyt skutecznych lub nieprzyjemnie pachnie. Ciekawą propozycją jest jedyny na rynku trójskładnikowy preparat Moskilex produkowany przez Laboratorium DermaPharm. Zawiera unikalną mieszankę odstraszającego DEET (z daleka trzyma komary, kleszcze i muchy końskie) i IR3535 (działa także na meszki, pszczoły i osy) oraz owadobójczej permetryny (perythrum).


Preparat w wygodnej formie sprayu dostępny w dwóch wariantach – Moskilex o stężeniu 10% DEET (1% IR 3535 i 0,15 % permetryny) i Moskilex Ultra z DEET w stężeniu 30% (1% IR 3535 i 0,20% permetryny). Oba dostępne są w opakowaniach po 90 ml. Producent zapewnia o trwałości przez okres trzech lat od daty produkcji.

Produkt o stężeniu 10% DEET ma nas w pełni chronić przed kleszczami i komarami przez 3 godz., stosowany może być u dzieci powyżej szóstego roku życia, a o stężeniu 30% nawet przez 6 godz., jednak w tym przypadku użycie dopuszcza się powyżej 12 roku życia.

Produkt jest przeznaczony dla osób aktywnych na świeżym powietrzu zarówno hobbistycznie (turyści, wędkarze, myśliwi), jak i profesjonalnie (leśnicy). Poleca się go osobom podróżującym do ciepłych krajów – Moskilex przeszedł badania skutecznego odstraszania komarów egipskich Aedes aegypti. Producent deklaruje, że może być skuteczny w odstraszaniu koma-rów przenoszących wirusa Zika.

Aplikacja preparatu następuje przez rozpylenie go na skórze (z uwagi na zawartość DEET nie powinien być stosowany na tworzywach sztucznych). Jeśli już przydarzy się nam ugryzienie, producent przewidział preparat do łagodzenia skutków ukąszeń. Moskilex roll-on w buteleczce o pojemości 15 ml zawiera łagodzące: aloes, alantolinę i ekstrakt z nagietka, d-Panthenol, witaminę E i mentol.

Ceny detaliczne to średnio 16 zł za Moskilex, 29 zł za Moskilex Ultra i 14 zł za Moskilex roll-on. Więcej informacji na stronie internetowej producenta: www.dermapharm.com.pl .

 

UZ