Modernizacja Roku 2015 - Złotoryja nagrodzona przez "Las Polski"

27 września 2016 12:02 2016 Wersja do druku

24 sierpnia podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie poznaliśmy laureatów jubileuszowego, XX Ogólnopolskiego Konkursu Modernizacja Roku. Na gali po raz trzeci przyznaliśmy też specjalną nagrodę naszego dwutygodnika.


Powędrowała ona do Nadleśnictwa Złotoryja (RDLP we Wrocławiu) za nadbudowę i przebudowę siedziby nadleśnictwa (na zdjęciu poniżej). Poza pamiątkową tabliczką uhonorujemy złotoryjskie nadleśnictwo artykułem o inwestycji na naszych łamach.


    Fot. Arch. N. Złotoryja

Wyróżniony przez „Las Polski” budynek wzniesiono w latach 1974–76 jako tradycyjny, murowany obiekt, od początku służący na potrzeby biurowe. Podczas modernizacji powiększono o 162 m2 powierzchnię użytkową budynku przez dobudowanie najwyższej kondygnacji, w której zlokalizowano salę konferencyjną oraz pomieszczenia gospodarcze i sanitarne. Przy okazji rozbudowy budynku przeprowadzono termomodernizację stropu. Przebudowano szklany front budynku, dzięki czemu nadano mu nowoczesny charakter. Elewację pokryto drewnem, które komponuje się z architekturą sąsiednich budynków, ale przede wszystkim kojarzy się z Lasami Państwowymi.


Nagrodę odebrali zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Złotoryja Zdzisław Obuchowicz igłówna księgowa Bogumiła Mydłowska
Fot. U. Zubert

Warto dodać, że Nadleśnictwo Złotoryja jako jedno z czterech dotrwało do finału konkursu Modernizacja Roku 2015. Pamiątkowe dyplomy dla finalistów otrzymały (w kategorii użyteczność publiczna) także Nadleśnictwo Bielsko-Biała (za modernizację siedziby) i Nadleśnictwo Oleśnica Śląska (modernizacja zespołu kancelarii trzech leśnictw wraz ze ścieżką dydaktyczną w Moszycach) oraz (w kategorii obiekty hotelarsko-turystyczne) Nadleśnictwo Ustka (za modernizację i rozbudowę budynku głównego Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego „Leśnik” w Orzechowie Morskim). Inwestycja z Oleśnicy została wyróżniona także specjalną nagrodą przez dyrektora generalnego Lasów Państwowych.

Galę wręczenia wyróżnień i tytułów uświetnił występ Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Z okazji jubileuszu XX-lecia przyznano także specjalne nagrody Złotego Modelora.

Tytuły i wyróżnienia „Modernizacja Roku 2015” wręczono w sumie w 13 kategoriach – niestety główna nagroda w żadnej z nich nie trafiła do jednostek LP. Do udziału zgłoszono 672 realizacje, do ścisłego finału dotarły 74obiekty. W głosowaniach na najpopularniejsze inwestycje w poszczególnych kategoriach brali też udział internauci. Za pośrednictwem Internetu oddano ponad 32 tys. głosów.

UZ