Modernizacja Roku – Głosowanie otwarte!

Tradycyjnie, już po raz 25, ruszył Ogólnopolski Konkurs Budowlany „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”, który ma na celu wyłonienie perełek rodzimej architektury, krajobrazu oraz działań, które te obiekty utrzymują w jak najlepszej formie.


Warto wiedzieć, że konkursowi od lat przyświeca motto, by ukazywać to, co najlepsze w naszym otoczeniu. Dzięki takiemu podejściu kapituła konkursowa na przestrzeni lat zwiększała liczbę kategorii, w których można było zgłaszać swoje obiekty. Obecnie jest aż 17 głównych kategorii, m.in. obiekty ochrony środowiska, nowe obiekty czy elewacje i termomodernizacje. Te, które leśną brać z pewnością zainteresują najbardziej, są związane z obszarem użyteczności publicznej, edukacji, kultury czy wszelkiej maści modernizacjami właśnie. Od lat bowiem wśród obiektów, które zostają poddane ocenie jury, a także głosowaniu internautów, znajdują się te, które powstały (lub zostały odrestaurowane) przez Lasy Państwowe. Wśród uczestników konkursu (obecnie w głosowaniu biorą udział 403 zgłoszenia) znajdują się projekty LP: przebudowa i nadbudowa budynku biurowego Nadleśnictwa Przasnysz, budowa kancelarii leśnictwa Rembertów (Nadl. Drewnica), modernizacja zbiornika retencyjnego Migny (Nadl. Orneta), przebudowa mostu drewnianego na rzece Korytnicy, budowa budynku administracyjno-biurowego Nadleśnictwa Płońsk, budowa budynku biurowego Nadleśnictwa Oleśnica Śląska, budowa budynku biurowego Nadleśnictwa Olecko, rozbudowa i remont budynku biurowego Nadleśnictwa Jastrowie, budowa leśniczówki z kancelarią Ossów-Rybakówka, budowa budynku administracyjno-biurowego Nadleśnictwa Stuposiany czy budowa budynku biurowego Nadleśnictwa Połczyn. Poza obiektami stricte leśnymi, na liście można znaleźć także te związane z inwestycjami choćby parków narodowych. Przykładem może być rozbudowa i adaptacja budynku „Młynarzówki” w Narwiańskim Parku Narodowym. Ciekawostką jest zgłoszona przez UJ w Krakowie przebudowa i rozbudowa szklarni Victoria w uniwersyteckim Ogrodzie Botanicznym.

Aby zagłosować na obiekt leśny, a tym samym pozwolić mu na „przebicie” się do kolejnego etapu konkursu, należy wejść na stronę modernizacjaroku.org.pl, kliknąć w baner z napisem „Zagłosuj”, a potem znaleźć interesujący nas obiekt (co łatwe nie jest, ale da się zrobić). Głosowanie trwa do 10 maja do godziny 12.00.

Przy okazji przypominamy, że zgodnie z wieloletnią tradycją podczas gali wręczania wyróżnień za najlepszą Modernizację Roku wręczana jest także nagroda specjalna „Lasu Polskiego”, a jest nią – poza pamiątkowym dyplomem – artykuł o przeprowadzonym działaniu, który ukaże się na naszych łamach. Już teraz zachęcamy do głosowania!

BaszA