strona główna

Leśnik na zakupach

Opony nie do zdarcia

Najsłabszym ogniwem maszyn wykorzystywanych w trakcie prac w lasach są opony. Producenci stale starają się tak ulepszać ich konstrukcje, aby nie tylko coraz lepiej radziły sobie z błotem, ale także stawały się odporniejsze na przebicie, np. ostrymi fragmentami leżaniny. Produkowane przez Yokohama Off-Highway Tires (dawniej Alliance Tire Group) opony Aliance 585 mają sprostać wymaganiom rolnictwa, budownictwa, przemysłu, a także leśnictwa.

Czytaj więcej

Następca rejestratora

Na rynek trafił niedawno tablet przenośny z licznymi funkcjami i kolorowym, dotykowym wyświetlaczem o przekątnej 4,7 cala – model TOUGHBOOK N1 firmy Panasonic. Wspomniany wyświetlacz LCD Active Matrix (TFT) ma rozdzielczość 1280 × 720 (HD) i jest czytelny w świetle dziennym nawet przy dużym nasłonecznieniu. Czułość ekranu sprawia, że można go obsługiwać także w rękawicach (specjalny tryb pracy). Urządzenie ma funkcję reagowania na deszcz (krople na ekranie nie zaburzają wprowadzania danych). Ekran można obsługiwać także za pomocą rysika.

Czytaj więcej

Wadera – odzież dla dzieci na każdą pogodę

Zastanawiacie się, co podarować pociechom z okazji np. Dnia Dziecka? Na pewno ucieszą się one z bluz i ubrań o leśnym charakterze z wizerunkiem: dzika, jelenia, lisa czy wilka.

Czytaj więcej

Gry edukacyjne firmy Bubo Bubo – z miłości do lasu

Nauka przez zabawę to najlepszy sposób edukacji. Sprawia, że dzieci bawiąc się, angażują własne emocje i dzięki temu lepiej przyswajają wiadomości. W przypadku prezentowanych gier ważne jest to, że zostały wymyślone przez ludzi, którzy kochają las i spędzają w nim wiele czasu.

Czytaj więcej

Mieszanka WSM 1® do zagospodarowania łowisk

Lasy Państwowe nie tylko drewnem stoją. Jednym z istotnych elementów gospodarki leśnej jest również łowiectwo, prowadzone m.in. w Ośrodkach Hodowli Zwierzyny Lasów Państwowych. To nie tylko polowania, ale przede wszystkim dbałość o zwierzynę, a także ochrona przed szkodami, które czyni ona w lasach i na polach. Dlatego ciekawą propozycją dla zarządzających OHZ-etami mogą być specjalistyczne mieszanki nasion wykorzystywane w gospodarce łowieckiej do poprawy warunków bytowo-żerowych zwierzyny, stosowane na pasach zaporowych, ugorach czy poletkach. Producentem takich mieszanek jest firma Bruno Nebelung GmbH, obecna od ponad 85 lat w branży rolno-ogrodniczej w Europie.

Czytaj więcej

Repelenty Moskilex

Sezon na ukąszenia kleszczy, komarów i innych owadów rusza pełną parą. Co roku producenci repelentów na takich nieproszonych gości proponują nam coraz to nowe preparaty. Wiele z nich bywa niezbyt skutecznych lub nieprzyjemnie pachnie. Ciekawą propozycją jest jedyny na rynku trójskładnikowy preparat Moskilex produkowany przez Laboratorium DermaPharm. Zawiera unikalną mieszankę odstraszającego DEET (z daleka trzyma komary, kleszcze i muchy końskie) i IR3535 (działa także na meszki, pszczoły i osy) oraz owadobójczej permetryny (perythrum).

Czytaj więcej