strona główna

Edukacja

Kącik medyczny

Jeśli gałąź spadnie ci na głowę, kleszcz wpije się w ciało, siekiera nieopatrznie uderzy obuchem w nogę – w tej zakładce możesz odnaleźć przyczyny tych wypadków, pierwszą pomoc w ich zwalczaniu oraz porady jak im zapobiegać. Uwaga! Hipochondryków zapraszamy do innych działów!

Czytaj więcej

ZUS

          Na pytania czytelników odpowiada PRZEMYSŁAW PRZYBYLSKI, rzecznik prasowy ZUS. Pytania prosimy nadsyłać pocztą lub na adres e-mail: poradyzus@oikos.net.pl               

Czytaj więcej

Problemy z rejestratorem?

Na najczęściej zadawane pytania dotyczące obsługi rejestratorów i drukarektermicznych odpowiada Tadeusz Tiuchty z firmy Takma - dostawcy i serwisanta sprzętu używanego w LP. Na pytania Czytelników czeka pod adresem takma@takma.com.pl lub numerem telefonu (71) 7817128.

Czytaj więcej

Numer 15-16/2007

Czy drukarki termiczne współpracujące z rejestratorem mogą być wykorzystane do generowania wydruków z komputera stacjonarnego? Istnieje taka możliwość. Warunkiem jest jednak to, aby komputer PC posiadał port szeregowy. Dokument tekstowy należy sformatować do 40, 52 lub 80 znaków.

Czytaj więcej

Dodatkowe informacje

Czy istnieje możliwość drukowania dodatkowych informacji przy wykorzystaniu drukarki termicznej, np. uwag na niektórych dokumentach?Ten problem pojawił się już wcześniej, gdy użytkownik chciał wydrukować np. uwagi na dokumencie ROD. Jak wiadomo rejestrator Psion może współpracować z wieloma drukarkami (termicznymi, igłowymi, atramentowymi), a więc wydruki generować można w formacie A4 oraz w formacie, jaki występuje w przypadku drukarek termicznych (szer. 110-112 mm).

Czytaj więcej

Nowe oferty

Na rynku pojawia się coraz więcej ofert w zakresie drukarek termicznych. Jaka jest pewność, że będą współpracowały z nowym rejestratorem?Drukarki termiczne, jakich aktualnie używają leśnicy, będą współpracowały z nowymi rejestratorami. I nie jest ważne, jaki to będzie model rejestratora.

Czytaj więcej

Odświeżanie akumulatora

Jak uruchomić proces "odświeżania" akumulatora w drukarce Voyager 2000?Czynność, o którą pyta Czytelnik jest bardzo ważna i skutecznie przyczynia się do przedłużenia żywotności akumulatora. Należy ją wykonywać przynajmniej raz na kwartał.

Czytaj więcej

Nowy rejestrator

Czy oferowane na rynku drukarki termiczne posiadają takie parametry, które umożliwią ich wykorzystanie z nowym rejestratorem?Parametry nowych rejestratorów zakładają, iż będzie możliwość współpracy z użytkowanymi już drukarkami, a także innymi, nowymi pojawiającymi się aktualnie na rynku. Wszystkie oferowane drukarki posiadają złącza do transmisji danych między drukarką a rejestratorem czyli RS, bleotooth, IrDA itd.

Czytaj więcej

Komunikacja

Coraz częściej zdarzają się przypadki braku komunikacji rejestratora z drukarką. Jest to ogromnie uciążliwe zwłaszcza podczas pracy w terenie. Jaką czynność należy wykonać, aby stwierdzić co jest przyczyną takiej usterki?

Czytaj więcej

Akumulatory

Na kilka drukarek Voyager zakupionych w tym samym czasie, w niektórych akumulatory sprawnie działają już ponad dwa lata, a w innych już po kilku miesiącach zauważyłem, że akumulator trzeba doładowywać częściej.

Czytaj więcej

Pytania z numeru 5/2007

Co jest przyczyną braku uruchomienia drukarki termicznej (np. Printa czy Voyager) w przypadku podania komunikatu "drukuj" z rejestratora Psion? Najczęstszą przyczyną jest uszkodzenie kabla łączącego rejestrator z drukarką lub też rozłączenie kabla przy gnieździe RS w drukarce. Jeśli wymiana kabla i skuteczne dokręcenie go do gniazda RS w drukarce nie przyniesie rezultatu, należy skontaktować się z serwisem.

Czytaj więcej

Znak firmowy

Czy istnieje możliwość wykonania znaku firmowego Lasów Państwowych np. z nazwą regionalnej dyrekcji lub nadleśnictwa na papierze termoczułym używanym w drukarkach termicznych?

Czytaj więcej

Wydłużone ładowanie

Co jest przyczyną wydłużenia okresu ładowania nowo zakupionych akumulatorów do rejestratora Psion?

Czytaj więcej

Akumulatory

Co jest przyczyną wydłużenia okresu ładowania nowo zakupionych akumulatorów do rejestratora Psion?

Czytaj więcej

Rejestrator "się wiesza"

Co jest przyczyną "zawieszania się" lub zupełnego wyłączania rejestratora po podłączeniu do modemu w celu wykonania transferu?

Czytaj więcej

Komputer stacjonarny

Czy drukarka Voyager może być wykorzystana do generowania wydruków z komputera stacjonarnego?

Czytaj więcej

Akumulator i drukarka

Czy można zostawić podłączony akumulator do drukarki Printa line na dłuższy czas, w przypadku gdy nie jest ona używana?

Czytaj więcej

Baterie R6

Czy w rejestratorze można zastosować zwykłe baterie R6?

Czytaj więcej

Drukarki termiczne i rejestrator Psion

Co jest przyczyną braku uruchomienia drukarki termicznej (np. Printa czy Voyager) w przypadku podania komunikatu "drukuj" z rejestratora Psion?

Czytaj więcej

Drukarki termiczne

Czy oferowane na rynku drukarki termiczne posiadają takie parametry, które umożliwią ich wykorzystanie z nowym rejestratorem?

Czytaj więcej