strona główna

Patronujemy

Łowiectwo - ekologiczna potrzeba czy ludzka fanaberia

Debata "Łowiectwo - ekologiczna potrzeba czy ludzka fanaberia", UP w Poznaniu, 4 grudnia. Studenci Wydziału Leśnego zapraszają na "Debatę Oksfordzką".

Czytaj więcej

Perspektywy zawodowe absolwentów Wydziału Leśnego

Konferencja "Perspektywy zawodowe absolwentów Wydziału Leśnego", UP w Poznaniu, 12 grudnia. Konferencja skierowana jest zarówno do przyszłorocznych absolwentów, jak i naszych młodszych rówieśników.Jej celem jest jest pokazanie studentom, że po leśnictwie nie jesteśmy "skazani" tylko i wyłącznie na pracę w PGL LP, ale mamy także szereg innych możliwości - m.in. praca w parkach narodowych czy też w przemyśle drzewnym.

Czytaj więcej

II Ogólnopolska Konferencja z cyklu \"Efektywny tartak\"

Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego, wzorem lat ubiegłych organizuje w 9 listopada  II Ogólnopolską Konferencję z cyklu "Efektywny tartak". Tegoroczna stawia sobie za zadanie omówienie szeregu spraw, jakie w ostatnim czasie stały się aktualne i ważne dla całego sektora leśno – drzewnego. Jej tytuł będzie więc brzmiał: "Nowości, przepisy i szanse, o których przemysł drzewny wiedzieć powinien". Podczas konferencji omówione zostaną m.in. normy na drewno okrągłe – zarówno polskie, jak i najnowsze niemieckie projekty, nowe przepisy dotyczące świadectw legalności pochodzenia drewna sprowadzanego na obszar UE, problemy związane z zagospodarowaniem drewna z wiatrołomów, niewykorzystane przez przemysł możliwości wpływania na poziom podaży drewna przez konstruktywne uczestnictwo jego przedstawicieli w NTG. Osobną część stanowić będzie dział poświęcony technice i technologii przemysłowego przerobu drewna. Konferencję organizujemy korzystając z pomocy Międzynarodowych Targów Poznańskich, na ich terenie wystawowym w Poznaniu.Program konferencji

Czytaj więcej

Spotkania Hubertowskie 2012

Już po raz szósty, wraz z organizatorami, zapraszamy na cykliczną imprezę plenerową „Spotkania Hubertowskie w Puszczy Knyszyńskiej – Czarna Białostocka 2012”, która odbędzie się 8 września 2012 r. nad zalewem „Czapielówka”.

Czytaj więcej

Zaproszenie na V Bieg Narciarski Szlakiem Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej

Komitet organizacyjny tradycyjnego narciarskiego biegu Szlakiem BKL wyznaczył termin jego piątej edycji, która rozegrana zostanie 7 stycznia 2012 roku tradycyjnie pod patronatem Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie. Pomysłodawcami i głównymi organizatorami imprezy są: Wojciech „Kiju” Gosztyła z Woli Michowej i Piotr „Niedźwiedź” Ostrowski z Wetliny. Tym razem narciarze pokonają trasę z Woli Michowej do Wetliny, stąd bieg nosi hasło „Z Kijem do Niedźwiedzia”.

Czytaj więcej

XVII Konferencja z cyklu Współczesne Zagadnienia Edukacji Leśnej Społeczeństwa

XVII Konferencja z cyklu Współczesne Zagadnienia Edukacji Leśnej Społeczeństwa, , CEPL w Rogowie, 5-6 grudnia. Tematem przewodnim tegorocznych spotkań będzie hasło: Czas w las! - Las miejscem edukacji plenerowej i aktywności współczesnego człowieka.

Czytaj więcej

Konferencja w Ostrowi Mazowieckiej

Konferencja popularnonaukowa w ramach Powiatowych Obchodów Miedzynarodowego Roku Lasu w Puszczy Białej, 13 maja, Ostrów Mazowiecka.

Czytaj więcej

XIII Mistrozstwa Polski Leśników w Biegu na Orientację

3-4 czerwca w Rucianem-Nidzie! Serdecznie zapraszamy!

Czytaj więcej

Konkurs - Zachwyć folderem

Uwaga nadleśnictwa! Nasza redakcja ogłasza konkurs na najlepszy folder prezentujący nadleśnictwo! Jeżeli Wasze nadleśnictwo wydało ciekawy, nietypowy doceniony przez turystów folder informacyjny, prześlij go do nas i... zachwyć nas folderem! Najlepsze foldery nagradzamy! Informacja o konkursie Regulamin konkursu Rozstrzygnięcie

Czytaj więcej