strona główna

Patronujemy

IV Zawody Drwali Studentów Leśnictwa

IV Zawody Drwali Studentów Leśnictwa odbędą się 16 i 17 maja w Warszawie.

Czytaj więcej

\"Efektywny tartak\" - 3. konferencja branżowa PIGPD

15 kwietnia w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się 3. konferencja Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego. Tym razem poświęcona będzie cenom drewna - stąd hasło przewodnie "Nasze cenne drewno".

Czytaj więcej

Bezpieczeństwo pożarowe lasów w strefie przygranicznej...

Konferencja "Bezpieczeństwo pożarowe lasów w strefie przygranicznej oraz bezpieczeństwo obszarów chronionych - nowoczesne technologie", Police, 17-18 kwietnia.

Czytaj więcej

Bajarze z Leśnej Polany

VII Ogólnopolski Konkurs "Bajarze z Leśnej Polany", Gołuchów, 16-17 maja. Konkurs ma na celu promocję polskich lasów oraz zwrócenie uwagi na rolę leśnika w kształtowaniu zrównoważonej gospodarki leśnej.

Czytaj więcej

IX Konferencja z cyklu \"Aktywne metody ochrony przyrody w zrównoważonym leśnictwie\"

Dziewiąta konferencja „Aktywne Metody Ochrony Przyrody w Zrównoważonym Leśnictwie”, Rogów, 27–28 marca. Tegoroczna impreza odbywa się pod hasłem „Metody ochrony i gospodarowania populacjami dzikich zwierząt w lasach” .

Czytaj więcej

Karpacki Rok Żubra

Cykl wydarzeń Karpacki Rok Żubra, południowo-wschodnia Polska, cały rok 2013.

Czytaj więcej

Konferencja \"Gospodarowanie zasobami leśnymi. Technologia-Drewno-Człowiek\"

Konferencja-Benefis "Gospodarowanie zasobami leśnymi. Technologia-Drewno-Człowiek", Puszczykowo k. Poznania, 26-27 września 2013 rok. Wydarzenie poświęcone będzie b Profesorowi Dieterowi F. Giefingowi i Jego 45-leciu pracy naukowej.

Czytaj więcej

Perspektywy zawodowe absolwentów Wydziału Leśnego

Konferencja "Perspektywy zawodowe absolwentów Wydziału Leśnego", UP w Poznaniu, 12 grudnia. Konferencja skierowana jest zarówno do przyszłorocznych absolwentów, jak i naszych młodszych rówieśników.Jej celem jest jest pokazanie studentom, że po leśnictwie nie jesteśmy "skazani" tylko i wyłącznie na pracę w PGL LP, ale mamy także szereg innych możliwości - m.in. praca w parkach narodowych czy też w przemyśle drzewnym.

Czytaj więcej

Konferencja naukowa \"Ocena stopnia przeobrażeń obszarów cennych przyrodniczo\" - 29-31 maja 2014 r.

Konferencja naukowa "Ocena stopnia przeobrażeń obszarów cennych przyrodniczo", Zwierzyniec, 29-31 maja 2014 roku. Zadaniem konferencji jest prezentacja i dyskusja nad stanem badań środowiska przyrodniczo-kulturowego Roztocza oraz podsumowanie 40-letniej działalności Roztoczańskiego Parku Narodowego w zakresie ochrony przyrody i krajobrazu, udostępniania dla nauki, edukacji i turystyki.

Czytaj więcej

Łowiectwo - ekologiczna potrzeba czy ludzka fanaberia

Debata "Łowiectwo - ekologiczna potrzeba czy ludzka fanaberia", UP w Poznaniu, 4 grudnia. Studenci Wydziału Leśnego zapraszają na "Debatę Oksfordzką".

Czytaj więcej

Konferencja \"Rola lasów i leśnictwa w gospodarce narodowej\"

Konferencja „Rola lasów i leśnictwa w gospodarce narodowej”, Kołobrzeg, 5-7 grudnia. Konferencja poświęcona jest roli lasów i leśnictwa wielofunkcyjnego w zrównoważonym rozwoju kraju.

Czytaj więcej

XVII Konferencja z cyklu Współczesne Zagadnienia Edukacji Leśnej Społeczeństwa

XVII Konferencja z cyklu Współczesne Zagadnienia Edukacji Leśnej Społeczeństwa, , CEPL w Rogowie, 5-6 grudnia. Tematem przewodnim tegorocznych spotkań będzie hasło: Czas w las! - Las miejscem edukacji plenerowej i aktywności współczesnego człowieka.

Czytaj więcej

Konferencja \"Możliwości oraz uwarunkowania podaży drewna do celów energetycznych\"

Konferencja pt. „Możliwości oraz uwarunkowania podaży drewna do celów energetycznych”, Instytut Badawczy Leśnictwa w Sękocinie Starym, 20-21 listopada. Celem konferencji jest wymiana wiedzy i doświadczeń w zakresie możliwości pozyskiwania leśnej biomasy drzewnej do celów energetycznych w Polsce. Spotkanie stworzy okazję do dyskusji na temat warunków i konsekwencji wykorzystania drewna do produkcji energii w nadchodzących latach.

Czytaj więcej

II Ogólnopolska Konferencja z cyklu \"Efektywny tartak\"

Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego, wzorem lat ubiegłych organizuje w 9 listopada  II Ogólnopolską Konferencję z cyklu "Efektywny tartak". Tegoroczna stawia sobie za zadanie omówienie szeregu spraw, jakie w ostatnim czasie stały się aktualne i ważne dla całego sektora leśno – drzewnego. Jej tytuł będzie więc brzmiał: "Nowości, przepisy i szanse, o których przemysł drzewny wiedzieć powinien". Podczas konferencji omówione zostaną m.in. normy na drewno okrągłe – zarówno polskie, jak i najnowsze niemieckie projekty, nowe przepisy dotyczące świadectw legalności pochodzenia drewna sprowadzanego na obszar UE, problemy związane z zagospodarowaniem drewna z wiatrołomów, niewykorzystane przez przemysł możliwości wpływania na poziom podaży drewna przez konstruktywne uczestnictwo jego przedstawicieli w NTG. Osobną część stanowić będzie dział poświęcony technice i technologii przemysłowego przerobu drewna. Konferencję organizujemy korzystając z pomocy Międzynarodowych Targów Poznańskich, na ich terenie wystawowym w Poznaniu.Program konferencji

Czytaj więcej

Spotkania Hubertowskie 2012

Już po raz szósty, wraz z organizatorami, zapraszamy na cykliczną imprezę plenerową „Spotkania Hubertowskie w Puszczy Knyszyńskiej – Czarna Białostocka 2012”, która odbędzie się 8 września 2012 r. nad zalewem „Czapielówka”.

Czytaj więcej

Zaproszenie na V Bieg Narciarski Szlakiem Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej

Komitet organizacyjny tradycyjnego narciarskiego biegu Szlakiem BKL wyznaczył termin jego piątej edycji, która rozegrana zostanie 7 stycznia 2012 roku tradycyjnie pod patronatem Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie. Pomysłodawcami i głównymi organizatorami imprezy są: Wojciech „Kiju” Gosztyła z Woli Michowej i Piotr „Niedźwiedź” Ostrowski z Wetliny. Tym razem narciarze pokonają trasę z Woli Michowej do Wetliny, stąd bieg nosi hasło „Z Kijem do Niedźwiedzia”.

Czytaj więcej

XIII Mistrozstwa Polski Leśników w Biegu na Orientację

3-4 czerwca w Rucianem-Nidzie! Serdecznie zapraszamy!

Czytaj więcej

Konferencja w Ostrowi Mazowieckiej

Konferencja popularnonaukowa w ramach Powiatowych Obchodów Miedzynarodowego Roku Lasu w Puszczy Białej, 13 maja, Ostrów Mazowiecka.

Czytaj więcej

Konkurs - Zachwyć folderem

Uwaga nadleśnictwa! Nasza redakcja ogłasza konkurs na najlepszy folder prezentujący nadleśnictwo! Jeżeli Wasze nadleśnictwo wydało ciekawy, nietypowy doceniony przez turystów folder informacyjny, prześlij go do nas i... zachwyć nas folderem! Najlepsze foldery nagradzamy! Informacja o konkursie Regulamin konkursu Rozstrzygnięcie

Czytaj więcej