strona główna

Patronujemy

Bajarze z Leśnej Polany - 22-23 maja 2014 r.

Ogólnopolski Konkurs "Bajarze z Leśnej Polany" im. redaktora Andrzeja Zaleskiego już po raz VIII zawita do Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie.

Czytaj więcej

Wielkie Grzybobranie i Maratopn w Puszczy Goleniowskiej - 27 września 2014 r.

Wielkie Grzybobranie i Maraton w Puszczy Goleniowskiej odbędą się 27 września 2014 roku. Impreza edukacyjno-sportowa jest organizowana w ramach obchodów 90-lecia istnienia Lasów Państwowych.

Czytaj więcej

\"Tropem Wilka\" - I edycja biegu narciarskiego w Nadleśnictwie Cisna

Środek zimy, samo serce bieszczadzkich lasów. Wielkie, białe czapy śniegu otulające strzeliste świerki. Pod butami skrzypi zmrożony śnieg. Zakładamy narty - i dalej w ten bajkowy las…  

Czytaj więcej

Konferencja \"Możliwości oraz uwarunkowania podaży drewna do celów energetycznych\"

Konferencja pt. „Możliwości oraz uwarunkowania podaży drewna do celów energetycznych”, Instytut Badawczy Leśnictwa w Sękocinie Starym, 20-21 listopada. Celem konferencji jest wymiana wiedzy i doświadczeń w zakresie możliwości pozyskiwania leśnej biomasy drzewnej do celów energetycznych w Polsce. Spotkanie stworzy okazję do dyskusji na temat warunków i konsekwencji wykorzystania drewna do produkcji energii w nadchodzących latach.

Czytaj więcej

Konferencja branżowa - \"I Kooperacyjna Giełda Przemysłu Drzewnego KOOPDREW 2013\"

"I Kooperacyjna Giełda Przemysłu Drzewnego KOOPDREW 2013" odbędzie się 28 listopada na terenie Targów Poznańskich.

Czytaj więcej

\"Gospodarowanie zasobami leśnymi. Technologia - Drewno - Człowiek\". Konferencja-benefis

"Gospodarowanie zasobami leśnymi. Technologia - Drewno - Człowiek" to konferencja, która odbędzie się w dniach 26 i 27 września w Puszczykowie k. Poznania.

Czytaj więcej

\"Biologia i ekologia roślin drzewiastych\" - Konferencja naukowa 21-23 października 2013 r.

Zapraszamy do wzięcia udziału w Konferencji naukowej „Biologia i ekologia roślin drzewiastych” połączonej z obchodami jubileuszu 80-lecia Instytutu Dendrologii PAN w Kórniku. Konferencja odbędzie się w dniach 21-23 października 2013 roku.  

Czytaj więcej

Konferencja \"Gospodarowanie zasobami leśnymi. Technologia-Drewno-Człowiek\"

Konferencja-Benefis "Gospodarowanie zasobami leśnymi. Technologia-Drewno-Człowiek", Puszczykowo k. Poznania, 26-27 września 2013 rok. Wydarzenie poświęcone będzie b Profesorowi Dieterowi F. Giefingowi i Jego 45-leciu pracy naukowej.

Czytaj więcej

Mistrzostwa Polski Drwali - 14-15 września Targi Kielce

W 2013 r. w dniach 14 -15 września na terenie Targów Kielce są organizowane Mistrzostwa Polski Drwali wg regulaminu IALC.

Czytaj więcej

I Bieg Targowy

Klub Biegających Leśników i Leśny Zakład Doświadczalny SGGW w Rogowie zapraszają na I Bieg Targowy.  

Czytaj więcej

VII Spotkania Hubertowskie w Puszczy Knyszyńskiej - Czarna Białostocka 2013

W niedzielę 1 września odbędą się VII Spotkania Hubertowskie w Puszczy Knyszyńskiej - Czarna Białostocka 2013, którym towarzyszyć będą Dożynki Wojewódzkie.

Czytaj więcej

Kociewski Festyn Leśny

31 sierpnia w Starogardzie Gdańskim odbędzie się Kociewski Festyn Leśny.

Czytaj więcej

Bajarze z Leśnej Polany

VII Ogólnopolski Konkurs "Bajarze z Leśnej Polany", Gołuchów, 16-17 maja. Konkurs ma na celu promocję polskich lasów oraz zwrócenie uwagi na rolę leśnika w kształtowaniu zrównoważonej gospodarki leśnej.

Czytaj więcej

Wyższa Szkoła Zarządzania Środowiskiem w Tucholi - patronat medialny \"Lasu Polskiego\"

Europejskie Mistrzostwa Drwali i VII Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. "Zarządzanie ochroną przyrody w lasach" to dwa wydarzenia w Wyższej Szkole Zarządzania Środowiskiem, które objął patronatem medialnym "Las Polski".

Czytaj więcej

IV Zawody Drwali Studentów Leśnictwa

IV Zawody Drwali Studentów Leśnictwa odbędą się 16 i 17 maja w Warszawie.

Czytaj więcej

IX Konferencja z cyklu \"Aktywne metody ochrony przyrody w zrównoważonym leśnictwie\"

Dziewiąta konferencja „Aktywne Metody Ochrony Przyrody w Zrównoważonym Leśnictwie”, Rogów, 27–28 marca. Tegoroczna impreza odbywa się pod hasłem „Metody ochrony i gospodarowania populacjami dzikich zwierząt w lasach” .

Czytaj więcej

\"Efektywny tartak\" - 3. konferencja branżowa PIGPD

15 kwietnia w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się 3. konferencja Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego. Tym razem poświęcona będzie cenom drewna - stąd hasło przewodnie "Nasze cenne drewno".

Czytaj więcej

Bezpieczeństwo pożarowe lasów w strefie przygranicznej...

Konferencja "Bezpieczeństwo pożarowe lasów w strefie przygranicznej oraz bezpieczeństwo obszarów chronionych - nowoczesne technologie", Police, 17-18 kwietnia.

Czytaj więcej

Karpacki Rok Żubra

Cykl wydarzeń Karpacki Rok Żubra, południowo-wschodnia Polska, cały rok 2013.

Czytaj więcej

Konferencja \"Rola lasów i leśnictwa w gospodarce narodowej\"

Konferencja „Rola lasów i leśnictwa w gospodarce narodowej”, Kołobrzeg, 5-7 grudnia. Konferencja poświęcona jest roli lasów i leśnictwa wielofunkcyjnego w zrównoważonym rozwoju kraju.

Czytaj więcej