strona główna

Patronujemy

Konferencja \"Gospodarowanie zasobami leśnymi. Technologia-Drewno-Człowiek\"

Konferencja-Benefis "Gospodarowanie zasobami leśnymi. Technologia-Drewno-Człowiek", Puszczykowo k. Poznania, 26-27 września 2013 rok. Wydarzenie poświęcone będzie b Profesorowi Dieterowi F. Giefingowi i Jego 45-leciu pracy naukowej.

Czytaj więcej

Mistrzostwa Polski Drwali - 14-15 września Targi Kielce

W 2013 r. w dniach 14 -15 września na terenie Targów Kielce są organizowane Mistrzostwa Polski Drwali wg regulaminu IALC.

Czytaj więcej

I Bieg Targowy

Klub Biegających Leśników i Leśny Zakład Doświadczalny SGGW w Rogowie zapraszają na I Bieg Targowy.  

Czytaj więcej

VII Spotkania Hubertowskie w Puszczy Knyszyńskiej - Czarna Białostocka 2013

W niedzielę 1 września odbędą się VII Spotkania Hubertowskie w Puszczy Knyszyńskiej - Czarna Białostocka 2013, którym towarzyszyć będą Dożynki Wojewódzkie.

Czytaj więcej

Kociewski Festyn Leśny

31 sierpnia w Starogardzie Gdańskim odbędzie się Kociewski Festyn Leśny.

Czytaj więcej

Bajarze z Leśnej Polany

VII Ogólnopolski Konkurs "Bajarze z Leśnej Polany", Gołuchów, 16-17 maja. Konkurs ma na celu promocję polskich lasów oraz zwrócenie uwagi na rolę leśnika w kształtowaniu zrównoważonej gospodarki leśnej.

Czytaj więcej

Wyższa Szkoła Zarządzania Środowiskiem w Tucholi - patronat medialny \"Lasu Polskiego\"

Europejskie Mistrzostwa Drwali i VII Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. "Zarządzanie ochroną przyrody w lasach" to dwa wydarzenia w Wyższej Szkole Zarządzania Środowiskiem, które objął patronatem medialnym "Las Polski".

Czytaj więcej

IV Zawody Drwali Studentów Leśnictwa

IV Zawody Drwali Studentów Leśnictwa odbędą się 16 i 17 maja w Warszawie.

Czytaj więcej

IX Konferencja z cyklu \"Aktywne metody ochrony przyrody w zrównoważonym leśnictwie\"

Dziewiąta konferencja „Aktywne Metody Ochrony Przyrody w Zrównoważonym Leśnictwie”, Rogów, 27–28 marca. Tegoroczna impreza odbywa się pod hasłem „Metody ochrony i gospodarowania populacjami dzikich zwierząt w lasach” .

Czytaj więcej

\"Efektywny tartak\" - 3. konferencja branżowa PIGPD

15 kwietnia w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się 3. konferencja Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego. Tym razem poświęcona będzie cenom drewna - stąd hasło przewodnie "Nasze cenne drewno".

Czytaj więcej

Bezpieczeństwo pożarowe lasów w strefie przygranicznej...

Konferencja "Bezpieczeństwo pożarowe lasów w strefie przygranicznej oraz bezpieczeństwo obszarów chronionych - nowoczesne technologie", Police, 17-18 kwietnia.

Czytaj więcej

Karpacki Rok Żubra

Cykl wydarzeń Karpacki Rok Żubra, południowo-wschodnia Polska, cały rok 2013.

Czytaj więcej

Konferencja \"Rola lasów i leśnictwa w gospodarce narodowej\"

Konferencja „Rola lasów i leśnictwa w gospodarce narodowej”, Kołobrzeg, 5-7 grudnia. Konferencja poświęcona jest roli lasów i leśnictwa wielofunkcyjnego w zrównoważonym rozwoju kraju.

Czytaj więcej

Łowiectwo - ekologiczna potrzeba czy ludzka fanaberia

Debata "Łowiectwo - ekologiczna potrzeba czy ludzka fanaberia", UP w Poznaniu, 4 grudnia. Studenci Wydziału Leśnego zapraszają na "Debatę Oksfordzką".

Czytaj więcej

Perspektywy zawodowe absolwentów Wydziału Leśnego

Konferencja "Perspektywy zawodowe absolwentów Wydziału Leśnego", UP w Poznaniu, 12 grudnia. Konferencja skierowana jest zarówno do przyszłorocznych absolwentów, jak i naszych młodszych rówieśników.Jej celem jest jest pokazanie studentom, że po leśnictwie nie jesteśmy "skazani" tylko i wyłącznie na pracę w PGL LP, ale mamy także szereg innych możliwości - m.in. praca w parkach narodowych czy też w przemyśle drzewnym.

Czytaj więcej

II Ogólnopolska Konferencja z cyklu \"Efektywny tartak\"

Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego, wzorem lat ubiegłych organizuje w 9 listopada  II Ogólnopolską Konferencję z cyklu "Efektywny tartak". Tegoroczna stawia sobie za zadanie omówienie szeregu spraw, jakie w ostatnim czasie stały się aktualne i ważne dla całego sektora leśno – drzewnego. Jej tytuł będzie więc brzmiał: "Nowości, przepisy i szanse, o których przemysł drzewny wiedzieć powinien". Podczas konferencji omówione zostaną m.in. normy na drewno okrągłe – zarówno polskie, jak i najnowsze niemieckie projekty, nowe przepisy dotyczące świadectw legalności pochodzenia drewna sprowadzanego na obszar UE, problemy związane z zagospodarowaniem drewna z wiatrołomów, niewykorzystane przez przemysł możliwości wpływania na poziom podaży drewna przez konstruktywne uczestnictwo jego przedstawicieli w NTG. Osobną część stanowić będzie dział poświęcony technice i technologii przemysłowego przerobu drewna. Konferencję organizujemy korzystając z pomocy Międzynarodowych Targów Poznańskich, na ich terenie wystawowym w Poznaniu.Program konferencji

Czytaj więcej

Spotkania Hubertowskie 2012

Już po raz szósty, wraz z organizatorami, zapraszamy na cykliczną imprezę plenerową „Spotkania Hubertowskie w Puszczy Knyszyńskiej – Czarna Białostocka 2012”, która odbędzie się 8 września 2012 r. nad zalewem „Czapielówka”.

Czytaj więcej

Zaproszenie na V Bieg Narciarski Szlakiem Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej

Komitet organizacyjny tradycyjnego narciarskiego biegu Szlakiem BKL wyznaczył termin jego piątej edycji, która rozegrana zostanie 7 stycznia 2012 roku tradycyjnie pod patronatem Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie. Pomysłodawcami i głównymi organizatorami imprezy są: Wojciech „Kiju” Gosztyła z Woli Michowej i Piotr „Niedźwiedź” Ostrowski z Wetliny. Tym razem narciarze pokonają trasę z Woli Michowej do Wetliny, stąd bieg nosi hasło „Z Kijem do Niedźwiedzia”.

Czytaj więcej

XVII Konferencja z cyklu Współczesne Zagadnienia Edukacji Leśnej Społeczeństwa

XVII Konferencja z cyklu Współczesne Zagadnienia Edukacji Leśnej Społeczeństwa, , CEPL w Rogowie, 5-6 grudnia. Tematem przewodnim tegorocznych spotkań będzie hasło: Czas w las! - Las miejscem edukacji plenerowej i aktywności współczesnego człowieka.

Czytaj więcej

Konferencja w Ostrowi Mazowieckiej

Konferencja popularnonaukowa w ramach Powiatowych Obchodów Miedzynarodowego Roku Lasu w Puszczy Białej, 13 maja, Ostrów Mazowiecka.

Czytaj więcej